eReport.sk
poslanci
Foto: eReport.sk

Poslanci nabehli na hromadné testovanie: Už majú prvých pozitívnych

AKTUALIZOVANÉ Panika v národnej rade? Poslanci parlamentu sa podrobili hromadnému testovaniu na Covid- 19. Dôvodom je šéf extrémistov Marian Kotleba. Ten paradoxne vírus kritizoval, teraz je naň pozitívny. Testovania sa dokonca zúčastnia aj Kotlebovi spolustraníci, ktorí vírus tiež zľahčovali. A dobre, že sa pretestovať dali.

Poputuje parlament do karantény? „Včera som bol na teste a dnes prišiel výsledok. Pozitívny,“ oznámil Marian Kotleba na sociálnej sieti. Automaticky sa tak otvorila otázka: Aké budú kroky národnej rady a čo urobia samotní poslanci?

Poslancov testujú v nemocnici sv. Michala. Foto: ereport.sk

Otestovaný parlament

V dnešných ranných hodinách sa poslanci podrobili testovaniu na Covid-19. Dôvodom bol pozitívny test lídra extrémistov Mariana Kotlebu. Podpredseda parlamentu Juraj Šeliga informoval na sociálnej sieti, že avizovaná parlamentná schôdza sa preloží podľa všetkého na 27. októbra a doobeda o desiatej hodine budú poslanci otestovaní v bratislavskej nemocnici Sv. Michala.

Zdroj videa: eReport.sk

Prví pozitívni

Netrvalo dlho a testovanie prinieslo prvého pozitívneho poslanca. Paradoxne je ním opäť kotlebovec Martin Beluský. Poslanec tiež informoval, že väčšina členov klubu ĽSNS sa v piatok bola dať otestovať. Niektorí ich poslanci sú v karanténe vzhľadom na pozitívny výsledok šéfa strany Mariana Kotlebu. V karanténe je napríklad aj poslanec a hovorca ĽSNS Ondrej Ďurica, ktorý podľa svojich slov čaká na výsledok testu. Ďurica tiež pre TASR potvrdil, že poslanec Miroslav Suja (ĽSNS) mal negatívny výsledok testu. Ďalším známym pozitívnym poslancom je Martin Potocký z hnutia Obyčajní ľudia.


V takomto prípade by mal byť ihneď informovaný parlamentný kancelár Daniel Guspan a pozitívnym poslancom má byť do parlamentu zamedzený prístup.

Zdroj videa: eReport.sk

A čo zvyšné strany?

Všetci 13 poslanci z klubu SaS, ktorí sa v piatok nechali otestovať antigénovými testami, majú negatívny výsledok na ochorenie COVID-19. TASR to potvrdil hovorca SaS Ondrej Šprlák. Testovať sa v piatok bolo aj všetkých 17 poslancov za Sme rodina. Šéf poslaneckého klubu hnutia Peter Pčolinský predpokladá, že všetci majú negatívny výsledok. Testovať sa boli aj poslanci Za ľudí, podľa šéfky klubu Jany Žitňanskej zatiaľ neevidujú pozitívny výsledok.
Pčolinský má negatívny výsledok, pre TASR uviedol, že ak bude mať niekto z klubu Sme rodina pozitívny test, má o tom informovať. Zatiaľ má informácie o negatívnych výsledkoch. „Všetci poslanci klubu Za ľudí boli v uplynulých 48 hodinách testovaní. Zatiaľ nemáme žiadny pozitívny výsledok,“ povedala Žitňanská.

Zdroj: eReport.sk, tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Poslanci nabehli na hromadné testovanie: Už majú prvých pozitívnych

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php