eReport.sk
Poslanci Hlasu počas tlačovej konferencie, foto:fb/hlassd

Poslanci Hlasu vyzvali vládu: Sústreďte sa najmä na zdravotníctvo!

Mimoparlamentný Hlas-SD vyzval vládu, aby sa jej nosnou témou stalo zdravotníctvo. Pripomína akútnu potrebu dofinancovania zdravotníctva. Podpredseda strany Richard Raši na stredajšej tlačovej konferencii vyhlásil, že financie z rezervy vlády určené na následky pandémie by sa mali využiť okamžite, hovorí aspoň o 500 miliónoch eur.

Zdravotníctvo podľa strany skolabuje, ak nebude dofinancované. V celosvetovej štatistike úmrtí na ochorenie COVID-19 patríme podľa Rašiho do top desať krajín, pričom počet úmrtí u nás nedávno dosiahol číslo 20.000. Pripomenul, že obetí mohlo byť menej, ak by vláda neexperimentovala napríklad s plošným testovaním.

„Lengvarský by mal odísť z funkcie“

Ministrovi zdravotníctva Vladimírovi Lengvarskému (nominant OĽANO) chýba podľa Hlasu-SD podpora, a to najmä od ministra financií Igora Matoviča (OĽANO), ktorý brzdí jeho návrhy. Mal by preto odísť z funkcie.

Pacienti pociťujú dôsledky nekompetentného manažovania zdravotníctva, tvrdí Dolinková

Podpredsedníčka strany Zuzana Dolinková tvrdí, že všetci pacienti pociťujú dôsledky nekompetentného manažovania rezortu zdravotníctva. Pripomenula predlžovanie čakacích lehôt, ako aj to, že záchranári nemajú podpísané zmluvy so zdravotnými poisťovňami. Doplnila, že na základe optimalizácie siete nemocníc stále nie je známe, ako sa budú zariadenia kategorizovať.

Bude vás zaujímať:

  1. minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO)
  2. Richard Sulík
  3. Peter Pellegrini na snímke z videa.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Poslanci Hlasu vyzvali vládu: Sústreďte sa najmä na zdravotníctvo!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti