eReport.sk
Na snímke rokovanie 51. schôdze NRSR v Bratislave 23. novembra 2021.
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Poslanci budú v stredu dopoludnia rokovať v neverejnom režime

Poslanci Národnej rady (NR) SR budú v stredu (1. 12.) dopoludnia rokovať v neverejnom režime. Na programe totiž majú správu o plnení úloh Vojenského spravodajstva za rok 2020 a správu o činnosti Slovenskej informačnej služby za rok 2020. V závere utorkového rokovania plénum diskutovalo o novele zákona o štátnych symboloch SR a ich používaní, ktorú predložili nezaradení poslanci okolo Tomáša Tarabu.

Nezaradení poslanci by chceli presadiť, aby na budovách a v budovách štátnych orgánov a inštitúcií vrátane sídla verejného ochrancu práv bolo zakázané vyvesovať symboly, ktoré sa viažu na niektorú ideológiu. Zároveň ich návrh vymedzuje symboly, ktoré by bolo možné na tieto budovy umiestňovať.

V stredu majú poslanci okrem iného na programe vládne návrhy z dielne ministerstva zdravotníctva a envirorezortu. Zároveň nebude hlasovanie v tradičnom čase o 11.00 h, poslanci budú o prerokovaných návrhoch hlasovať v stredu len o 17.00 h. Večer majú rokovať aj o uznesení NR SR k situácii na vonkajšej hranici Európskej únie s Bieloruskom.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Poslanci budú v stredu dopoludnia rokovať v neverejnom režime

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti