tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Španielska ministerka práce Yolanda Díazová na snímke z videa.
Španielska ministerka práce Yolanda Díazová na snímke z videa. Zdroj: yt/ ministerio trabajo y economía social

Populárna španielska ľavičiarka ohlásila nové hnutie: Ak chcete, vystupňujem svoje úsilie!

Populárna španielska ministerka práce Yolanda Díazová predstavila v piatok nové ľavicové politické hnutie, s ktorým sa chce uchádzať o priazeň voličov v parlamentných voľbách koncom roka 2023.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Maloletí migranti bez sprievodu sedia pred skladom používaným ako dočasný prístrešok v španielskej enkláve Ceuta.
  2. Ruský prezident Vladimir Putin počas prejavu na vojenskej prehliadke pri príležitosti 77. výročia víťazstva nad nacistickým Nemeckom v druhej svetovej vojne na Červenom námestí v Moskve v pondelok 9. mája 2022.

Díazová prisľúbila robiť politiku novým spôsobom. Vyhlásila, že pôjde na turné po krajine, bude počúvať ľudí a zbierať ich predstavy o tom, ako by mala krajina vyzerať, a až potom sa rozhodne, či sa jej hnutie zúčastní na ďalších voľbách.

Prehovorila k davu s 5000 ľuďmi v Madride

„V tomto občianskom hnutí som len jedným kúskom. Vy ste protagonisti a ak chcete, vystupňujem svoje úsilie,“ povedala davu približne 5000 ľudí zhromaždených v madridskom kultúrnom centre.

Díazová povedala, že nové hnutie s názvom „Sumar“, čo v španielčine znamená „pridať“, sa bude snažiť o novú spoločenskú dohodu a pracovať na skončení politiky konfrontácie. Politika by mala byť o „podaní ruky a následnej schopnosti dosiahnuť dohody, ktoré zmenia životy ľudí,“ dodala.

Dohliadala aj na program prestávok v zamestnaní

Díazová v súčasnosti zastupuje krajne ľavicové zoskupenie Spoločne môžeme (Unidas Podemos, UP), ktoré predstavuje menšieho partnera v menšinovej koaličnej vláde socialistického premiéra Pedra Sáncheza. Z prieskumov sústavne vychádza ako najobľúbenejšia španielska politička.

Ako ministerka práce bola Díazová zodpovedná za nedávnu reformu práce, ktorá sa podpísala pod prudký pokles počtu dočasných pracovných zmlúv. Dohliadala aj na veľkorysý program prestávok v zamestnaní v čase vrcholiacej pandémie koronavírusu, ktorý zaistil ľuďom príjem aj vtedy, keď bola veľká časť ekonomiky zatvorená z dôvodu lockdownu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Populárna španielska ľavičiarka ohlásila nové hnutie: Ak chcete, vystupňujem svoje úsilie!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku