Dukla Michalovce v zápase, foto:tasr

Poprad v Kaufland cupe zdolal Duklu Michalovce

Hokejisti HK Poprad postúpili do finále Tipsport Kaufland Cupu. Rozhodli o tom v odvetnom semifinálovom zápase, v ktorom na domácom ľade zdolali HK Dukla Ingema Michalovce 3:2. Nadviazali ním na víťazstvo 1:0 z prvého zápasu.

Vo finále nastúpia proti HK Nitra, ktorej hráči si v semifinále poradili so Slovanom Bratislava. Termín finálového zápasu zatiaľ nie je známy.

HK Poprad – HK Dukla Ingema Michalovce 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Góly: 3. Hájnik (Valigura), 24. Tavi (Livingston), 55. Handlovský (Dalhuisen, Svitana) – 34. Lalancette (Erkinjuntti), 60. Galamboš (Southorn).

Popradčania nastúpili s viacerými mladíkmi a práve po spolupráci dvoch z nich išli do vedenia. Valigura vysunul Hájnika, ktorý prestrelil Tomeka. Domácich ťažili z pozornej defenzívy i výkonu brnakára Rychlíka, ktorý bol veľká prekážka hostí v ich ofenzívnych snahách. V 24. minúte Tavi získal puk v strednom pásme a po ofenzívnom výpade upravil na 2:0. Hostia síce v druhej tretine znížili zásluhou Lalancetteho, ale vyrovnať nedokázali. Naopak, v 55. minúte im domáci odskočili znovu na rozdiel dvoch gólov, keď sa delovkou presadil Handlovský – 3:1. Michalovčania síce v závere v presilovke znížili na 3:2 zásluhou Galamboša, ale na postupe Popradu to už nič nezmenilo.