tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Taliban, foto:tasr

Poplach v Pakistane: Taliban napadol očkovací tím a pálil na policajnú ochranku

Jeden policajt bol v sobotu na severozápade Pakistanu zabitý a ďalší utrpel zranenie pri útoku dvoch ozbrojených mužov na motorke, ktorí napadli ochranku vakcinačného tímu očkujúceho obyvateľstvo proti detskej obrne. Píše o tom agentúra AP.

Teroristický útok Talibanu

K zodpovednosti za útok sa prostredníctvom svojho hovorcu Muhammada Churásáního priznala pakistanská odnož Talibanu, vystupujúca pod menom Tehríke Tálibán Pákistán (TTP). Išlo o prvý útok tejto militantnej organizácie, odkedy pakistanskí talibovia avizovali piatok ukončenie mesiac trvajúceho prímeria s vládou. Pokoj zbraní bol vyhlásený v novembri v rámci mierových rokovaní oboch strán.

Očkovanie proti detskej obrne

Sobotný útok na policajtov strážiacich členov očkovacieho tímu sa odohral na území okresu Tánk v provincii Chajbar Paštúnchvá počas druhého dňa päťdňovej vakcinančej kampane, zameranej na zaočkovanie 6,5 milióna detí v uvedenej provincii. Členovia zdravotníckeho personálu pri atentáte talibov zranení neboli. Aktuálna očkovacia kampaň je súčasťou celoštátneho programu, ktorého cieľom je do konca roku 2021 úplne vykoreniť na území Pakistanu detskú obrnu.

Bude vás zaujímať:

  1. Vedci, laboratórium, výskum, covid.

Posledné dve krajiny, kde sa detská obrna vyskytuje

Pakistan a susedný Afganistan sú jedinými štátmi na svete, kde sa ešte detská obrna – vírusové ochorenie centrálneho nervstva – medzi obyvateľstvom prirodzene vyskytuje. Donedávna patrila k takýmto krajinám aj západoafrická Nigéria, tá však konečné víťazstvo nad poliomyelitídou ohlásila vlani.

Zdroj: tasr/ap


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Poplach v Pakistane: Taliban napadol očkovací tím a pálil na policajnú ochranku

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku