eReport.sk
Richard Raši a Michal Kaliňák, foto: eReport

Pomocná ruka: MIRRI pomôže pri hľadaní financií pre výstavbu lanovky na Martinské hole


Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie deklaruje pomoc pri hľadaní zdrojov na výstavbu novej lanovky na Martinské hole. Na pondelkovom tlačovom brífingu po stretnutí s primátormi a starostami Turca v Martine to vyhlásil minister Richard Raši (Hlas-SD).

O projekte lanovky sa v Martine hovorí už niekoľko rokov, aktuálna odhadovaná hodnota projektu presahuje 12 miliónov eur. „Budeme rokovať na úrovni našich partnerov v Európskej komisii o tom, koľko peňazí by sme vedeli presunúť na lanovku z finančného balíka určeného pre tento región. Chceme, aby otázka presunu peňazí bola v priebehu najbližších týždňov a mesiacov vyriešená,“ skonštatoval Raši. Ďalšie financie pre projekt by podľa jeho slov mohla priniesť revízia eurofondov, ktorá bude prebiehať na prelome rokov.

Pomocná ruka

Pondelkové stretnutie v Martine bolo v poradí 21. rezortným dňom ministerstva. „Počas rezortných dní sme sa stretli so 40 percentami starostov a primátorov na Slovensku a budeme v tom pokračovať ďalej. Aj dnes sme predstaviteľov samospráv informovali o prijatých legislatívnych zmenách, ako napríklad o zákone o verejnom obstarávaní, ale predovšetkým sme si vypočuli ich problémy, aby sme na ne vedeli reagovať,“ dodal minister.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Erik Tomáš (Hlas-SD)
  2. Rezort diplomacie upozorňuje na sopečnú aktivitu
  3. Plne integrovaný podnik na skvapalňovanie plynu na LN

Štátny tajomník MIRRI Michal Kaliňák poznamenal, že starostom a primátorom pomôže orientovať sa v eurofondových výzvach Mapa partnerstva, ktorú čakajú isté zmeny. „V tejto chvíli môžem povedať, že bude obsahovať informácie k výzvam z Environmentálneho fondu. Zverejníme tam všetky alokácie pre 18 území mestského rozvoja a tiež zoznam všetkých členov regionálnych komôr, ktoré rozhodujú o projektoch, a v jeseni pribudnú informácie týkajúce sa švajčiarskych a nórskych finančných mechanizmov,“ dodal Kaliňák.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pomocná ruka: MIRRI pomôže pri hľadaní financií pre výstavbu lanovky na Martinské hole

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre