eReport.sk
Zákon a poriadok
Jaroslav Spišiak. Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

Politológ Lenč krúti hlavou nad progresívcami: Angažovanie Spišiaka je veľkým krokom vedľa!

Pomoc či príťaž? Politológ Jozef Lenč si myslí, že angažovanie Jaroslava Spišiaka do Progresívneho Slovenska je veľkým krokom vedľa. Bývalý policajný prezident a blízky spolupracovník politikov ako Daniel Lipšic, alebo Vladimír Palko, by sa mal u progresívcov starať o obsahové vyplnenie tém, ktoré sa týkajú rezortu vnútra a bezpečnosti.

Mohlo by vás zaujímať

  1. PS vraj dozrieva
  2. Za všetkým hľadaj Fica
  3. Čo ešte robia pri moci?

Pomoc či príťaž?

„Progresívne Slovensko sa zjavne snaží vymaniť z toho, že je vnímané ako monotematická strana bez odborníkov na témy, ktoré trápia spoločnosť, resp. ktoré boli nosnými témami minulých volieb a čiastočne aj volieb v roku 2023. Angažovanie „Cataniho“ z Dunajskej Stredy bez komunikačných zručností, ktorý bol v minulosti spájaný s konzervatívnymi politikmi Danielom Lipsicom a Vladimírom Palko je veľkým krokom vedľa,“ napísal Lenč na sociálnej sieti.

Strana Progresívne Slovensko je dnes naozaj vnímaná ako predovšetkým mestská strana s modernými témami, ktoré však obyvateľstvo s bežnými každodennými problémami zas až tak nezaujímajú.

Podobnými nomináciami sa pravdepodobne naozaj snaží vyplniť to, čo jej v jej obsahu chýba. Práve veľká homogenita tém by tejto liberálnej strane mohla skomplikovať cestu do parlamentu. Alebo dokonca do vlády. Podobne, ako v minulosti.

Trojka Tódová-Lipšic-Spišiak

Na pravicovej scéne je momentálne možné badať v skutku zvláštne personálne prepojenia. Okrem vzniku veľkého množstva strán s ambíciou vládnuť je taktiež zrejmé, že na ideológii pri niektorých chladných záujmoch evidentne nezáleží.

„V kontexte liberálneho, progresívneho a ľavicového voliča bude táto nominácia pôsobiť kontraproduktívne. A konkurenti Progresívneho Slovenska sa už dnes tešia z toho, aký kus dobrej roboty pre nich angažovaním Spišiaka, urobili. Navzdory tomu, že ich Monika Tódová, nostalgicky žijúca vo svete Daniela Lipšica pred rokom 2020, tvrdí, že táto nominácia robí z PS „dospelú stranu“ dodal Lenč.

Zdroj: FB J.Lenč


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Politológ Lenč krúti hlavou nad progresívcami: Angažovanie Spišiaka je veľkým krokom vedľa!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti