tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ľudia utekajúci pred vojenským konfliktom na Ukrajine sa zhromažďujú vo veľkokapacitnom utečeneckom centre v poľskom meste Nadarzyn neďaleko Varšavy Foto: tasr

Poľsko vyhostilo 45 ruských diplomatov za špionáž: S odhodlaním rozbíjame sieť agentov!

Poľský minister vnútra Mariusz Kamiňski v stredu potvrdil, že Varšava vyhostila 45 ruských diplomatov za špionáž. TASR o tom informovala na základe informácií od agentúry AFP.

„Poľsko vyhostilo 45 ruských špiónov, ktorí sa vydávali za diplomatov. S plnou dôslednosťou a odhodlaním rozbíjame (sieť) agentov ruských tajných služieb v našej krajine,“ uviedol Kamiňski na sociálnej sieti Twitter.

Ruský veľvyslanec vo Varšave Sergej Andrejev podľa portálu Onet.pl vyhlásil, že poľské ministerstvo zahraničných vecí mu odovzdalo zoznam ruských diplomatov, ktorí musia opustiť krajinu. Spresnil, že zamestnanci dostali rôzne lehoty, avšak majú maximálne päť dní na opustenie Poľska. Andrejev dodal, že on sám nie je označený za nežiaducu osobu (persona non grata) a že ruské veľvyslanectvo vo Varšave bude fungovať aj naďalej.

Podľa agentúry PAP osoby podozrivé zo špionáže identifikovala poľská Agentúra pre vnútornú bezpečnosť (ABW). Tá následne vyzvala poľský rezort diplomacie, aby ich vyhostil z krajiny.

Ruské ministerstvo zahraničných vecí už v stredu ráno oznámilo, že podnikne odvetné opatrenia, ak budú jeho diplomati vyhostení z Poľska, uviedla tlačová agentúra Reuters, ktorá sa odvolala na ruskú agentúru RIA Novosti.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Poľsko vyhostilo 45 ruských diplomatov za špionáž: S odhodlaním rozbíjame sieť agentov!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku