tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Na archívnej snímke rieka Odra pretekajúca Poľskom.
Na archívnej snímke rieka Odra pretekajúca poľským mestom Krosno.Zdroj: wikipedia.org

Poľsko: V rieke Odra sa nezistila prítomnosť ťažkých kovov

Analýza 50 vzoriek vody z poľskej rieky Odra ukázala, že sa v nej nenachádzajú žiadne ťažké kovy, vyhlásil námestník poľského ministra vnútra Maciej Wasik. TASR správu prevzala od agentúry PAP.

Hasiči vylovili z rieky Odra, ktorá tečie aj pozdĺž nemecko-poľskej hranice, už desať ton uhynutých rýb. Podľa Wasika v zasiahnutej oblasti pracuje tím krízového manažmentu, ktorý má za úlohu „odstrániť následky znečistenia rieky“. Námestník ministra vnútra tiež oficiálne informoval o zákaze vstupu do Odry v Západnopomoranskom, Lubuskom a Dolnosliezskom vojvodstve. Zdôraznil, že vykonávanie akýchkoľvek vodných športov, kúpania či rybárčenia nie je povolené.

Wasik tiež vyhlásil, že polícia a miestne úrady na ochranu životného prostredia navštívia všetky fabriky v okolí rieky, aby zistili, čo kontamináciu Odry spôsobilo.

Nemecký štátny úradník pre otázky životného prostredia Gregor Beyer v piatok informoval, že vzorky z Odry vykazovali masívne znečistenie ortuťou. Dodal, že teórie o úhyne rýb pre nedostatok kyslíka okresná správa od začiatku odmietala.

Aj nemecká ministerka životného prostredia Steffi Lemkeová v piatok upozornila na riziko možnej environmentálnej katastrofy a uviedla, že zo situácie je „zhrozená“.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Poľsko: V rieke Odra sa nezistila prítomnosť ťažkých kovov

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku