eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: tasr/ap

Poľsko: Tisíce ľudí demonštrovali v Gdaňsku za práva komunity LGBTQ+

Tisíce Poliakov sa v sobotu v prístavnom meste Gdaňsk na severe Poľska zúčastnili na siedmom ročníku pochodu za rovnosť a proti homofóbii s heslom „My máme silu“. TASR prevzala správu z agentúry Reuters.

Podľa hovorkyne miestnej polície prišlo na pochod okolo 7500 osôb. Účastníci mávali dúhovými vlajkami reprezentujúcimi komunitu  LGBTQ+ či modro-ružovo-bielymi vlajkami zastupujúcimi transrodových ľudí a niesli plagáty s heslami odmietajúcimi vojnu a hlásajúcimi lásku.

Prítomných bolo i niekoľko protidemonštrantov, ktorí mali pri sebe ružence a transparent hlásajúci, že „lobisti“ LGBTQ+ chcú sexualizovať deti. „Nie som proti homosexuálom – sú to bežní ľudia ako my. Nechcem však, aby sa približovali k našim deťom,“ uviedla jedna z protestujúcich. Ľudskoprávne skupiny odmietajú tvrdenia, že by výučba o témach LGBTQ+ na školách viedla k sexualizácii maloletých osôb.

Jeden z účastníkov pochodu na podporu práv homosexuálov, queer a transrodových osôb poznamenal, že postoje Poliakov voči LGBTQ+ komunite sa čoraz viac zlepšujú, avšak stále zažívajú démonizáciu zo strany niektorých politikov. „Spoločnosť a mentalita (ľudí) sa stále zlepšuje, ale politická situácia sa čoraz viac zhoršuje,“ povedal.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Poľsko: Tisíce ľudí demonštrovali v Gdaňsku za práva komunity LGBTQ+

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti