eReport.sk
Ženy s ochrannými rúškami kráčajú okolo členov záchranky vo Varšave. Foto: tasr/ap

Poľsko: Počet obetí koronavírusu presiahol 10-tisíc

Počet úmrtí súvisiacich s nákazou novým koronavírusom presiahol v Poľsku v sobotu 10.000 po tom, čo za 24 hodín pribudlo 548 obetí na životoch. Informovala o tom agentúra DPA.

Ako vyplýva z údajov tamojšieho ministerstva zdravotníctva, počet denných prírastkov infikovaných zostáva naďalej vysoký – za posledných 24 hodín hlásili takmer 25.600 nových prípadov z viac ako 56.000 vykonaných testov.

Koronavírus SARS-CoV-2 bol v Poľsku prvýkrát potvrdený 4. marca a odvtedy sa ním infikovalo vyše 691.000 ľudí. Od vypuknutia epidémie tejto nákazy tam podľahlo 10.045 ľudí. V krajine evidujú takmer 400.000 aktívnych prípadov nákazy a viac než 22.300 pacientov je v nemocniciach. Rekordný počet úmrtí ohlásilo Poľsko týždeň po tom, ako tam minulú sobotu zaznamenali najvyšší denný prírastok potvrdených prípadov (27.875).

Od uplynulého víkendu platí v Poľsku čiastočný lockdown, ktorý potrvá do 29. novembra. Zatvorené sú plavárne, telocvične, kultúrne inštitúcie, ako aj väčšina obchodov v nákupných centrách. Školy prešli na výučbu žiakov z domu.

Zdroj: tasr, foto: tasr/ap

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Poľsko: Počet obetí koronavírusu presiahol 10-tisíc

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti