eReport.sk
Igor Matovič, foto: tasr

Politológ o ceste Matoviča do Moskvy: Do bodky sa plní to, čoho sme sa báli!

Stále si ide svoje. Nový minister financií Igor Matovič nechce pustiť agendu nákupu ruskej vakcíny Sputnik z rúk. Vo štvrtok preto odletel do Moskvy na rokovania o ďalších dodávkach aj keď jeho cesta nebola schválená vládou. Politológ Radoslav Štefančík hovorí, že líder OĽANO si asi ešte neuvedomil, že sa mu začiatkom apríla zmenila funkcia vo vláde. Stále sa tak správa ako premiér.

O ceste do Ruskej federácie informoval v emotívnom a po dlhšej dobe aj dlhšom statuse. Igor Matovič v ňom uvádza, že niekto tu hrá špinavú hru so Sputnikom. V nej ide viac o geopolitiku ako o zdravie občanov. „Nestačila im exemplárna poprava Mareka Krajčiho „za drzosť” kúpiť ruskú vakcínu a ísť to oznámiť na košické letisko. Zobrali si aj moju hlavu … a stále nekončia,” píše Matovič s tým, že cieľom týchto ľudí je úplne znemožniť použitie ruskej očkovacej látky na Slovensku. Dodáva, že tomu sa snaží zabrániť.

Nepochopil, že už nie je premiér?

Politológ Radoslav Štefančík upozorňuje, že rokovania o vakcíne nepatria do portfólia rezortu financií. „Príde mi to ako keby Igor Matovič nepochopil, že už nie je predseda vlády, ale že je minister financií a nezmenila sa mu len pozícia ale aj agenda,” priblížil.

Doplnil, že podobný prípad by sme v Európe ťažko hľadali. „Si neviem predstaviť, že v EÚ je nejaký minister financií, ktorý rieši vakcíny. Taký, ktorý ide dokonca do Ruska, aby rokoval o ruskej vakcíne bez ohľadu na to, že túto vakcínu zatiaľ Európska lieková agentúra neodporúča,” vyhlásil politológ.

Politológ Radoslav Štefančík. – Foto: archív eReport

Matovič hrá starú politickú hru

Už prvé kroky Matoviča v úlohe strážcu financií naznačujú, že štýl jeho politiky sa meniť nebude.„To čoho sme sa obávali, že Igor Matovič si bude robiť svoju politiku bez ohľadu na to, že už nie je predseda vlády, tak to vyzerá tak, že sa to splní do bodky,” zdôraznil Štefančík. Pripomína, že už aj v minulosti prišli premiéri Mikuláš Dzurinda aj Vladimír Mečiar s naratívom, že existuje nejaká skupinka, ktorá škodí Slovensku. „Je to taká stará hra politikov, ktorí keď strácajú argumenty, tak si predstavujú nejakého fiktívneho nepriateľa, ktorý niekomu škodí a ktorý ma za cieľ robiť len zlé veci. Myslím si, že s realitou to nemá absolútne nič spoločné,” zhodnotil.

Zároveň vytiahol aj otázku hmotnej zodpovednosti, čo bola jedna z predvolebných tém Igora Matoviča. „Mňa by zaujímala odpoveď na otázku, kto to zhmotní bývalému predsedovi vlády pokiaľ sa ukáže, že vakcína, ktorú on zakúpil, nie je vhodná. Vyzerá to, že je to nákup, ktorý možno hodíme do koša,” pýta sa politológ.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Zaujímavosti