eReport.sk
Politika do športu nepatrí
Olympijská vlajka pre letné olympijské hry v Tokiu. Ilustračná snímka. Foto: tasr

Politika do športu nepatrí! USA všetkých prekvapili: Chceme, aby Rusi štartovali na olympiáde!

Politika do športu nepatrí. Kým iné krajiny na čele s Ukrajinou sú rázne proti účasti ruských športovcov na blížiacich sa letných olympijských hrách v Paríži. Šéf amerických olympionikov všetkých prekvapil. USA sú za to, aby sa mohli Rusi olympiády zúčastniť!

Urobili nečakaný krok

Prezident olympijského a paralympijského výboru USA (USOPC) Gene Sykes podporil účasť ruských športovcov na olympiáde v Paríži. Štartovať by podľa neho mohli pod neutrálnou vlajkou. Sykes nedávno nahradil na pozícii šéfa amerických olympionikov Susanne Lyonsovú, ktorá účasť Rusov pod piatimi kruhmi neodmietla a deklaroval kontinuitu názorového presvedčenia. Politika do športu nepatrí

USA podporili účasť ruských športovcov

Vypočul som si mnohých amerických športovcov. Vnímam ich túžbu súťažiť proti najlepším. Musí sa to však stať, iba ak sa zaistí bezpečnosť a fair play,“ vyhlásil v otvorenom liste, z ktorého cituje agentúra AP.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Kremeľ sa pripravuje na útok
  2. Vedúci ústrednej komisie Komunistickej strany Číny pre zahraničné vzťahy Wang I (vľavo) a ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov počas stretnutia v Moskve v stredu 22. februára 2023.
  3. Armáda bude pripravená na protiofenzívu

Politika do športu nepatrí

Medzinárodný olympijský výbor (MOV) na decembrovom stretnutí národných výborov zdôraznil, že športovcov nemôžu trestať za to, z ktorého štátu pochádzajú a začal rokovať o možnosti návratu Rusov a Bielorusov do medzinárodného športového diania.

Príde bojkot hier?

Viaceré krajiny však varovali, že môžu hry v Paríži bojkotovať. Ak aj napriek pokračujúcej invázii na Ukrajinu budú Rusi a Bielorusi pod piatimi kruhmi štartovať.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Politika do športu nepatrí! USA všetkých prekvapili: Chceme, aby Rusi štartovali na olympiáde!

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti