eReport.sk
FIFA, foto:shutterstock

Politika do futbalu nepatrí, FIFA rázne zakročila proti týmto krajinám!

Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) v stredu pozastavila činnosť národným futbalovým zväzom v Pakistane a Čade. FIFA suspendovala Pakistanský futbalový zväz (PFF) už druhýkrát v priebehu štyroch rokov pre „zasahovanie tretej strany“.

Okupovali sídlo zväzu v Pakistane

Tomuto kroku prechádzal akt skupiny futbalových funkcionárov a ďalších protestujúcich, ktorí sa v marci rozhodli okupovať sídlo zväzu. Požadovali, aby bola rozpustená „normalizačná komisia“, ktorú predtým zriadila FIFA po dlhoročnom konflikte tamojších funkcionárov. Okupácia sídla zväzu sa medzičasom podpísala pod prerušenie národných majstrovstiev žien. FIFA suspendovala PFF pre vládne zásahy už v období október 2017 – marec 2018. K suspendácii Čadu pristúpila FIFA po tom, čo sa tamojšia vláda pokúsila rozpustiť národný zväz a vymenovať nových predstaviteľov, ktorí by riadili futbalové hnutie v krajine.

Vládne zásahy do zväzov

FIFA uviedla, že suspendáciu stiahne, ak vláda odvolá svoje predošlé rozhodnutia a vráti všetky právomoci prezidentovi futbalového zväzu. Reprezentáciu Čadu pre politické zásahy už v marci vylúčila Africká futbalová konfederácia (CAF) z kvalifikácie na Africký pohár národov. Informovala o tom agentúra AP.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Politika do futbalu nepatrí, FIFA rázne zakročila proti týmto krajinám!

Futbal

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti