eReport.sk
Foto: shutterstock

Politik nabádal pre rúška robiť bordel v obchodoch: „Hrdina“ zrazu stiahol chvost. Na rad prišla aj polícia!


Rada nad zlato! Podpredseda mimoparlamentného Slovenského hnutia obrody Štefan Poláčik sa nedávno rozohnil na sociálnej sieti. Totiž, keď išiel na nákupy, predavač ho bez rúška odmietol obslúžiť. Politika to tak rozhorčilo, že následne radil ľuďom na internete, že ak sa s niečím podobným stretnú, majú znehodnotiť nákup, pootvárať potraviny či dokonca odhryznúť z rožka. Z jeho slov vyplývalo, že niečo podobné urobil aj on sám. Následne ale Poláčik po medializácii jeho rád poriadne otočil a dokonca si ho vzali na sociálnej sieti „na mušku“ aj samotní muži zákona.

Rada nad zlato

„Neobslúžia vás v obchode, lebo odmietate byť ovca s rúškom? Otvorte všetko čo máte v košíku. Salám, mlieko, odhryznite si z rohlíka, pootvárajte proste všetko a ak vám to aj napriek tomu odmietnu predať, takto im to tam nechajte. Teraz som niečo podobné urobil v Tescu, kde ma iniciatívny brigádnik opakovane odmietol obslúžiť!“ „statočne“ nabádal podpredseda mimoparlamentnej strany ľudí.

Zo statusu tak zjavne vyplýva, že k podobným úskokom počas nákupov sa uchýlil aj samotný Poláčik. Na záver „bojovného“ statusu ešte dodal: „Takto to robte všade!“

Politik nabádal v statuse robiť v obchodoch bordel. – Foto: FB/ŠP

Zmenil slovník

Onedlho ale politik zmenil útočný slovník a zdá sa, že jeho rétorika poriadne vymäkla. Jeho slová zrazu už také rázne neboli.. „Nie, nikoho nenavádzam na trestný čin a ani ja ho nepácham. Ani nechodím konzumovať nezaplatené jedlo do predajní. Popísal som situáciu, kedy sa predavač hrá na Boha a ako s ním vybabrať. Nie preto že by som si nevážil prácu iných, ale preto, aby sme si aj my, ktorí sa odmietame dusiť v rúškach, mohli slobodne nakúpiť!“ Vysvetľoval odušu Poláčik.

Štefan Poláčik – Foto: FB/ŠP

Zároveň sa už do svojich tvrdení tak zamotal, že nakoniec tvrdil, že podobným kurióznym počínaním chce vlastne predavačovi pomôcť v neľahkej situácii. „Ja chcem ten tovar kúpiť! A tým, že ho načnem, vlastne pomôžem predavačovi vyviniť sa zo situácie, pretože už nemá na výber. Vlastne ho tým chránim,“ tvrdí Poláčik.

Poláčik neskôr popieral, že by niekoho navádzal na trestný čin. – Foto: FB/ŠP

Poriadne mu naložili

No pravdou je, že pod pôvodným statusom, ktorý naozaj pôsobil, akoby ľudí nabádal k trestnému činu, to od komentujúcich poriadne schytal. Pod Poláčikovou myšlienkou o „nákupnej revolúcii“ doteraz pribudlo viac ako štyritisíc komentárov. „Ty si ale pekný chudák, rodičia sa za teba nehanbia?! Chýbajú ti dva základné vitamíny I a Q,“ povedal otvorene jeden z komentujúcich.

V komentároch si to Poláčik poriadne zlízol. – Foto: FB/ŠP

„Nechceš byť ovca, no skús aj nebyť baran… Sloboda, nerovná sa anarchii. Ale to nikto z vášho stáda asi ešte nepochopil. Nechápete ani súčasťou, akého stáda ste. Smutné, až tragické…,“ naložil mu ďalší. „Treba ťa hodiť do basy,“ povedal priamo ďalší z užívateľov. Jeden dokonca položil otázku: Polícia nič?“. A polícia sa naozaj ozvala.

Viac o covid opatreniach:

  1. Delta variant, koronavírus
  2. Moslimské ženy

Neopakujte po Poláčikovi

Akousi čerešničkou na torte bol fakt, že sa k zvláštnym radám politika nakoniec vyjadrila aj samotná polícia, a to tiež formou statusu na profile Hoaxy a podvody – Polícia SR. Tá sa najskôr pozrela na zúbok samotnému činu otvárania potravín, ktorý z pôvodného statusu politika vyznel tak, že sa naozaj stal.

Polícia si reči politika preklepla. – Foto: FB/Hoaxy a podvody

„Autor statusu pochádza podľa svojho profilu z Nitry, kde aj pôsobí, pričom po overení sme zistili, že v žiadnom Tescu v meste nedošlo k chovaniu, ktoré jeho autor opisuje. To, samozrejme, neznamená, že sa tak nechoval v akomkoľvek inom Tescu, čo je už ťažšie overiť, a preto sám autor nešpecifikoval, kde sa mal chovať ako grobian, lebo sa to pravdepodobne nestalo,“ skonštatoval admin profilu spadajúceho pod políciu.

Policajný profil taktiež ľuďom radí, aby sa statusom Poláčika neriadili. Môžu sa totiž popáliť a prísť o desiatky až stovky eur v peňaženke. „Ak by ste sa chovali ako on, mohli by ste sa dopustiť priestupku proti majetku – § 50 zákona o priestupkoch, pokuta do 331 eur,“ upozornili na sociálnej sieti policajti.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Politik nabádal pre rúška robiť bordel v obchodoch: „Hrdina“ zrazu stiahol chvost. Na rad prišla aj polícia!

KOMENTOVALI STE: