eReport.sk
Eugen Gindl, foto:tasr

Politici reagujú na úmrtie spisovateľa Gindla. Prezidentka: Jeho myšlienky motivujú aj po rokoch napĺňať ideál novembra 89

Myšlienky Eugena Gindla  motivujú aj 32 rokov po Nežnej revolúcii hľadať a napĺňať ideál novembra 1989. Na sociálnej sieti to v súvislosti s úmrtím novinára, spisovateľa, scenáristu i spoluzakladateľa Verejnosti proti násiliu (VPN) napísala prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Pripomenula váhu, ktorú mal Gindlov názor na žurnalistiku a spoločenské dianie, vyzdvihuje jeho aktivizmus v oblasti ochrany životného prostredia. Pripomína jeho angažovanosť a vzdáva česť jeho pamiatke. Význam osobnosti zosnulého literáta a aktivistu zvýraznila aj vicepremiérka Veronika Remišová (Za ľudí). „Odišiel múdry a kultivovaný človek,“ uviedla na sociálnej sieti. Poďakovala sa mu za hodnoty, postoje počas totality, aj za kultivovanie verejného priestoru.

Foto: fb/zuzanacaputova

Vo veku 77 rokov zomrel publicista, novinár a spisovateľ Eugen Gindl. Potvrdi to jeho blízky priateľ, publicista a spisovateľ Michal Havran. Eugen Gindl sa ako dlhoročný ochranca prírody v 80. rokoch 20. storočia podieľal na vzniku známeho dokumentu Bratislava/nahlas.

Foto: fb/veronikaremisova

Patril k zakladateľom občianskeho hnutia Verejnosť proti násiliu v Novembri ´89. Bol tiež dlhoročným šéfredaktorom časopisu Kozmos.

Bude vás zaujímať:

  1. Roman Mikulec (OĽaNO)

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Politici reagujú na úmrtie spisovateľa Gindla. Prezidentka: Jeho myšlienky motivujú aj po rokoch napĺňať ideál novembra 89