eReport.sk
Vicepremiérka a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí).
Vicepremiérka a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí). Foto: tasr

Politici reagujú na tragédiu v Handlovej. Remišová ďakuje záchranárom

Prezidentka SR Zuzana Čaputová vyjadrila úprimnú sústrasť pozostalým obetí i všetkým, ktorých postihol tragický nočný požiar v Handlovej. Uviedla to na svojej stránke na sociálnej sieti s tým, že obyvateľom zasiahnutým požiarom ponúkla ubytovanie v zariadení prezidentskej kancelárie vo Vysokých Tatrách.

„Obyvateľov bytovky v Handlovej postihol v noci požiar s tragickými následkami. Vyjadrujem úprimnú sústrasť pozostalým a všetkým, ktorých požiar postihol. Prajem im, aby sa mohli čo najskôr vrátiť do svojich domovov,“ uviedla Čaputová.

Prezidentka podľa svojich slov telefonovala i s primátorkou Silviou Grúberovou, ktorá ju informovala o aktuálnej situácii. „Vyše stovke ľudí sa z noci do rána zásadne zmenila životná situácia. Pani primátorka však hovorila o silnom zomknutí komunity, pomoci hasičov, záchranárov, policajtov, neziskových organizácií a ďalších, ktorí sa pustili do záchranných prác,“ skonštatovala.

Čaputová ponúkla ubytovanie postihnutým

Čaputová zároveň primátorke ponúkla ubytovanie pre ľudí zasiahnutých týmto požiarom vo Vysokých Tatrách v zariadení prezidentskej kancelárie, ak by to ktokoľvek z nich považoval v tejto ťažkej situácii za potrebné. S primátorkou ostáva podľa svojich slov v kontakte.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Slovenský premiér Eduard Heger počas tlačovej konferencie po stretnutí premiérov V4 + Slovinsko v Ľubľane 9. júla 2021.

Nočný požiar v bytovom dome na Okružnej ulici si vyžiadal štyri obete na životoch, na jeho následky zomrel manželský pár vo veku 46 a 48 rokov a dve ženy vo veku 40 a 65 rokov. Zranenia utrpelo ďalších päť ľudí, dvaja zostali hospitalizovaní v bojnickej nemocnici. Polícia začala v súvislosti s požiarom trestné stíhanie vo veci zločinu všeobecného ohrozenia. Mesto vyhlásilo mimoriadnu situáciu. Príčiny požiaru vyšetrujú.

Remišová ďakuje záchranárom

K tragickej udalosti v Handlovej sa vyjadrila aj vicepremiérka Veronika Remišová. Tá v príspevku na sociálnej sieti poďakovala obetavým záchranárom. „Vyjadrujeme úprimnú sústrasť pozostalým pri tragickom požiari v Handlovej. Vďaka záchranným zložkám za ich obetavé nasadenie.“

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Politici reagujú na tragédiu v Handlovej. Remišová ďakuje záchranárom

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti