eReport.sk
Igor Matovič (OĽANO) a Boris Kollár (Sme rodina).
Igor Matovič (OĽANO) a Boris Kollár (Sme rodina). Foto: tasr

Politici mamám: Matovič sa zaviazal sľubom, Kollár sa posťažoval. A tie retro fotky!

Toto si nemohli nechať utiecť! Na druhú májovú nedeľu pripadol Deň matiek a tak sa politici a političky na sociálnych sieťach predháňali v poďakovaniach svojim maminám. Niekto si pomohol básničkou a niekto nezostal pri poďakovaní iba jednej mame. A niektorí dokonca zalovili medzi starými fotkami.

Vždy originálny minister financií Igor Matovič tento raz siahol po osvedčenej klasike. Mama. Tá večná diakonka skromná. Vyperie, vyžehlí, sedí nad šitím. Takejto službe sa nič nevyrovná. No iný život bol by nebytím pre ňu, čo tŕpne pre každý náš krôčik,” zacitoval Matovič časť básne od Milan Rúfusa a venoval ju svojej a všetkým mamám.

Aktívny financmajster v ďalšom statuse dal verejný prísľub, že slovenkým mamičkám pridá 200 € na dieťa mesačne.

Zdroj: fb/igor.matovic.7

„Pri príležitosti Dňa matiek, chcem všetkým matkám verejne sľúbiť, že urobím nemožné, aby sme dosiahli pre ne základnú spravodlivosť,” odkazal Matovič.

Prezidentka chce byť dobrou mamou

Poďakovanie na sociálnej sieti pridala aj hlava štátu prezidentka Zuzana Čaputová. Priložila aj svoju fotku s detstva. „Dnes chcem vzdať úctu všetkým našim mamám. Ja som každý deň vďačná za tú moju najlepšiu, akú si dokážem predstaviť. Za ten pocit bezpečia a lásky, ktorý ma sprevádza aj keď s ňou práve nie som,” napísala prezidentka a doplnila, že rovnako aj ona sa snaží byť dobrou a láskavou mamou.

Vyjadrujem obdiv aj všetkým mamám, ktoré sú na svoje deti samé a napriek tomu dokážu vyčarovať bezpečie a pocit spokojnosti pre svoje deti,” uviedla Čaputová.

Prezidentka Zuzana Čaputová za mladi s mamou. – Foto: FB ZČ

Kollár prišiel s kyticou

Našli sa aj takí, ktorým nestačilo poďakovať iba jednej mame, ale celým zástupom. Reč nie je o nikom inom ako o šéfovi parlamentu a multioteckovi Borisovi Kollárovi. Ten vyjadril vďaku aj všetkým mamičkám jeho početného potomstva. „No ja to dnes budem mať náročne. Kým to obehám, ale moje prvé kroky viedli ku mojej milovanej mamine…. a rovnako želám všetkým mamám krásny sviatok a veľa veľa lásky,” zaprial Kollár v statuse.

Boris Kollár prišiel na deň matiek za to svojou s veľkou kyticou. – Foto: FB BK

Malý Edo na kolenách

Aj premiér Eduard Heger si myslí, že matky si zaslúžia našu vďaku a uznanie. K venovaniu pridal aj archívnu fotografiu s mamou keď bol ešte drobec. Ďakujem svojej skvelej mamine za to, že pri mne vždy stála a vychovala ma. Moja veľká vďaka patrí aj manželke Lucke za všetko, čo robí pre naše štyri deti. Milé mamičky a staré mamy, prajem vám krásny Deň matiek,” zavinšoval predseda vlády tohto štátu.

Premiér Eduard Heger spolu s rodičmi na archívnej fotke. – Foto: FB EH

Pellegrini: Stále hovorím ďakujem

Šéf najsilnejšej opozičnej strany tiež nezabudol pridať status s venovaním a fotkou so svojou mamou. Tentokrát bol veľmi stručný. Všetkým mamičkám želám krásny sviatočný deň. Som veľmi vďačný za to, že tú svoju môžem stále objať a povedať jej, že jej ďakujem za všetko, čo pre mňa urobila.”

Predseda Hlasu si zapózoval spolu s mamou. – Foto: FB PP

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport