eReport.sk
Slovensko-ukrajinský hraničný priechod Ubľa - Malé Berezné
Na ilustračnej snímke slovensko-ukrajinský hraničný priechod Ubľa - Malé Berezné. Foto: tasr

Polícia zadržala Ukrajinca, ktorému zakázala vstup do Slovenskej republiky

Policajti v pôsobnosti Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície (RHCP) Sobrance zadržali v uplynulých dňoch v blízkosti slovensko-ukrajinskej hranice Ukrajinca, ktorému vlani vstup na územie Slovenska zakázali. O prípade TASR informovala hovorkyňa RHCP Sobrance Agnesa Kopernická.

Ukrajinca bez cestovných dokladov kontrolovali hraničiari v pondelok (17. 1.) v katastrálnom území obce Ubľa v okrese Snina po tom, čo jeho neoprávnené prekročenie hranice z Ukrajiny na Slovensko nasnímali kamery. „Lustráciou v informačných systémoch Ministerstva vnútra SR bolo zistené, že cudzinec bol v máji 2021 administratívne vyhostený z územia SR právoplatným rozhodnutím s uloženým zákazom vstupu na naše územie na jeden rok,“ priblížila Kopernická s tým, že cudzinec sa porušením zákazu vstupu na územie Slovenska dopustil prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia.

Sudca pre prípravné konanie Okresného súdu v Humennom ho vo štvrtok (20. 1.) z tohto prečinu uznal za vinného a uložil mu trest vyhostenia z územia SR na 12 mesiacov. V rovnaký deň hraničiari zabezpečili aj výkon súdneho rozhodnutia a Ukrajinca odovzdali svojim ukrajinským kolegom.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Polícia zadržala Ukrajinca, ktorému zakázala vstup do Slovenskej republiky

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Šport

Zaujímavosti