eReport.sk
Ilustračná snímka, foto:fb/hoaxpz

Polícia vyzýva verejnosť: V súvislosti s voľbami môže dôjsť k zneužívaniu umelej inteligencie

Polícia Slovenskej republiky v súvislosti s nadchádzajúcimi parlamentnými voľbami varuje pred zneužívaním umelej inteligencie. Zachytila totiž viacero prípadov dezinformačných a manipulatívnych videí a audionahrávok týkajúcich sa volieb. Informuje o tom na sociálnej sieti.

Zneužívanie umelej inteligencie

Policajti zachytili vo verejnom priestore napríklad účelovo zostrihané videá, zmanipulované audionahrávky, produkty zneužité technológiou deep fake či falošné a nepravdivé informácie.

Polícia vyzýva verejnosť

Vyzývajú verejnosť, aby si zachovala obozretnosť v online priestore a nenechala sa zneužiť záujmovými skupinami. „Policajný zbor očakáva stúpajúcu tendenciu výskytu zmanipulovaných videí a audionahrávok v piatok a v sobotu (29. – 30. 9.),“ uviedli.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nie je to zasahovanie do volieb?
  2. Daniel sa narodil ako muž

Ako priblížili, tieto produkty sú často šírené anonymnými účtami a skupinami či falošnými nezávislými aktivistami. Okrem toho sa podľa slov polície šíria takzvanými alternatívnymi médiami a konkrétnymi osobami, ktoré nie sú vysoko politicky exponované, no šírením týchto produktov budú sledovať svoje osobité ciele.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Polícia vyzýva verejnosť: V súvislosti s voľbami môže dôjsť k zneužívaniu umelej inteligencie

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php