eReport.sk
Heker pri počítači realizuje kybernetický útok.
Ilustračné foto: shutterstock

Polícia varuje občanov: Dávajte pozor na extrémne nebezpečný typ podvodu!

Polícia upozorňuje na podvodné správy, ktoré dostávajú užívatelia od svojich priateľov na sociálnych sieťach. Varuje ľudí, aby neklikali na link, teda webovú adresu, ktorú správy obsahujú. Cieľom správ je dostať sa k osobným, napríklad prihlasovacím údajom. Informovala o tom na sociálnej sieti.

Extrémne nebezpečný podvod

Správa má šokujúci text, napríklad „Si to ty vo videu?“ alebo „Pozri, kto zomrel pri tragickej nehode, myslím, že ho poznáš“. Obsahuje tiež link, kam by sa malo kliknúť. „Nerobte to. Ak tak spravíte, systém vás presmeruje na ‚prihlasovaciu‘ stránku Facebooku, kam by ste mali zadať váš e-mail a heslo. Ak tak spravíte, útočníkovi, (ktorý je zo zahraničia), odovzdáte plnú kontrolu nad vaším účtom. Získa vaše prihlasovacie údaje. Okrem toho prepošle šokujúcu správu ďalším vašim priateľom, aby na podvod skočilo čo najviac z nich,“ priblížila polícia.

Po prípadnom kliknutí na link policajti odporúčajú okamžite si zmeniť heslo. „Priateľom, ktorým sa pod vašou hlavičkou odoslala správa, napíšte, že ide o podvod,“ radí ďalej. Na profile je podľa polície tiež dobré zverejniť informáciu o kliknutí na podvodnú adresu, aby to nespravili aj ďalší.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nôž zverejnený políciu pri informácii o vražde dievčaťa v Krompachoch.
  2. Polícia policajné auto pomáhať a chrániť
  3. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.
  4. Moslimské ženy

Polícia odporúča tiež nastaviť si dvojstupňové overovanie. „V nastaveniach na Facebooku si môžete nastaviť spôsob prihlasovania na nových zariadeniach tak, aby naň nestačilo len heslo, ale napríklad aj zadanie potvrdzujúceho kódu z SMS správy. K tej by podvodník nemal prístup – je spojená výlučne s vašim mobilom,“ doplnili.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Polícia varuje občanov: Dávajte pozor na extrémne nebezpečný typ podvodu!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti