eReport.sk
Foto: shutterstock

Polícia v centre Prahy ukončila nelegálnu párty

Policajti zasahovali v nedeľu večer voči účastníkom nelegálnej párty v centre Prahy, na ktorej sa – v rozpore s platnými epidemiologickými opatreniami – zúčastnili desiatky ľudí. Informoval o tom spravodajský portál iDNES.cz.

„Polícia dostala niečo po ôsmej hodine večer hlásenie o nelegálnom večierku na Vojtešskej ulici, ktorá sa nachádza v pražskom Novom meste. Na miesto dorazilo niekoľko policajných hliadok. V podkrovnom byte našli 56 ľudí, ktorí si užívali večierok, pričom niektorí z nich mali pri sebe drogy,” povedal hovorca pražskej polície Jan Rybanský.

Podľa Rybanského sa polícii podarilo do dvoch hodín všetkých účastníkov nelegálnej párty stotožniť a párty ukončiť. „Všetky osoby boli oznámené príslušnému správnemu orgánu pre podozrenie z porušenia súčasných vládnych nariadení,” povedal.    

Pražská polícia riešila podobný nelegálny večierok aj začiatkom roku, keď v byte v Starom meste objavila asi 60 ľudí, porušujúcich vládne nariadenie. I v tomto prípade policajti našli u niektorých z nich omamné látky.  

V sobotu odhalili testy v Českej republike 2 149 osôb s covidom-19. V nemocnici bolo k nedeľnému ránu hospitalizovaných s covidom 6 384 ľudí. Vo vážnom stave je aktuálne 1 446 pacientov. Boj o život s covidom prehralo v Česku už viac než 26 000 ľudí, konkrétne 26 945.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity