eReport.sk
Mimoriadne pátranie
Ilustračné foto: FB/policiasr

Polícia upozorňuje na podvody na internete a na zradné reklamy


Polícia upozorňuje na podvody na internete, pri ktorých dochádza k odvolávaniu sa na odporúčania známych tvárí. Na sociálnej sieti informuje bratislavská krajská polícia o prípade, keď takto prišiel o peniaze aj 22-ročný Ivan. Zároveň varuje pred zradnými reklamami a rôznymi „zaručenými“ odporúčaniami mediálne známych osôb.

„Mladík veril, že práve online investovaním si zarobí peniaze. Na základe reklamy, ktorú videl na sociálnej sieti, zaslal neznámemu páchateľovi sumu v hodnote 250 eur. Neznáma osoba, vystupujúca na sociálnej sieti pod menom „ZARABAJ_INVESTOVANIM“, mu garantovala v priebehu 72 hodín výhru,“ priblížila polícia.

Doplnila, že na ďalší deň poškodeného opäť kontaktoval neznámy páchateľ s „výhodnou“ ponukou vyššieho zárobku, keby mu poslal ďalších 200 eur. „Mladík ihneď zaslal požadované peniaze. Po niekoľkých dňoch sa poškodený snažil zistiť, čo sa stalo s jeho peniazmi a zaujímalo ho, ako sa mu darí v investovaní prostredníctvom investičného profilu na sociálnej sieti,“ uviedla polícia. Jediné, čo podľa jej slov mladík zistil, je, že profil na sociálnej sieti už neexistuje a on prišiel o 450 eur.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Polícia upozorňuje na podvody na internete a na zradné reklamy