eReport.sk
Policajti a záchranári na mieste, kde bol v Lyone postrelený kňaz. Foto: tasr/ap

Polícia stále nezadržala útočníka, ktorý v Lyone postrelil kňaza do hrude

Francúzka polícia stále pátra po páchateľovi sobotňajšieho útoku v Lyone, pri ktorom došlo k postreleniu gréckeho pravoslávneho kňaza.

Pôvodného podozrivého museli v nedeľu prepustiť pre nedostatok dôkazov. Vyšetrovatelia zatiaľ nepoznajú ani motív útoku, informovala agentúra AP.

Policajt na mieste streľby na pravoslávneho kňaza 31. októbra 2020 v Lyone. Foto: tasr/ap

Útočník ozbrojený brokovnicou so skrátenou hlavňou dvakrát postrelil do hrude kňaza gréckej národnosti, ktorý práve zatváral dvere do svojho bytu v zadnej časti kostola. Páchateľ následne z miesta činu ušiel. Už krátko po čine polícia zadržala muža, ktorý zodpovedal popisu poskytnutého svedkami. Napokon sa však nenašli žiadne dôkazy o tom, že by mal niečo spoločné s útokom na kňaza a museli ho prepustiť. Pátranie po páchateľovi preto stále pokračuje a polícia ho rozšírila aj do širšieho okolia Lyonu.

Stav kňaza je stále kritický, cirkev požiadala o ochranu

Motív útoku zatiaľ zostáva neznámy. Prípad nevyšetruje špecializovaná prokuratúra na boj proti terorizmu, ale len miestna lyonská prokuratúra, ktorá v tejto súvislosti začala vyšetrovanie pokusu o vraždu. Zranený duchovný gréckej pravoslávnej cirkvi Nikolaos Kakavelakis leží v nemocnici a jeho stav je stále kritický. Podľa vyhlásenia diecézy sa mal kňaz po službe v Lyone čoskoro vrátiť do domovského Grécka. Grécka pravoslávna cirkev v Lyone okamžite po útoku požiadala políciu o ochranu. Zdôraznila však, že sa v poslednej dobe nestala terčom nijakých vyhrážok.

Zdroj: tasr, foto: tasr/ap


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Polícia stále nezadržala útočníka, ktorý v Lyone postrelil kňaza do hrude

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php