tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
polícia
Ilustračné foto: tasr

Polícia reaguje na informácie, že berie mladíkov na vojnu

Polícia upozorňuje na video o tom, že berie mladíkov na vojnu. Šíri sa prostredníctvom zvukovej správy cez četovacie aplikácie. Polícia sa nahrávkou už zaoberá a skúma, či došlo k spáchaniu trestného činu. Zdôrazňuje, že žiadna mobilizácia či povolávanie ľudí do vojny sa nekoná.

„Podľa autorky nahrávky policajná hliadka zastavila 18-ročného mladíka, ktorý sa dal pred ňou na útek, lebo policajti ho chceli zobrať na vojnu,“ priblížila polícia na sociálnej sieti.

Zdôrazňujú, že žiadna mobilizácia či povolávanie ľudí do vojny sa nekoná. Okrem tejto nahrávky polícia zachytila ďalšie hoaxy na rovnakú tému – povolávacie rozkazy. „Ako vidíte, scenár je vždy rovnaký a dezinformátori sú v tomto naozaj čitateľní. Príde nová téma, niektorí dostanú z nej strach, začnú šíriť čokoľvek a svojim strachom a vierou v bludy napádajú ďalších, keď im toto zverejňujú alebo preposielajú. Každý dospelý a svojprávny človek si musí byť vedomý, čo môže spôsobiť, keď bude rozširovať klebety a nebude k informáciám pristupovať kriticky,“ varuje polícia na sociálnej sieti a dodáva, že podobné správy na tému povolávania na vojnu sa budú objavovať čoraz častejšie.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Polícia reaguje na informácie, že berie mladíkov na vojnu

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku