eReport.sk
Ilustračné foto: tasr

Polícia pripomína možné kontroly na vnútorných hraniciach od 24. mája do 8. júna. Dôvodom sú podujatia na Slovensku

Polícia pripomína možné kontroly na vnútorných hraniciach v období od 24. mája do 8. júna. Dôvodom sú nadchádzajúce podujatia na území SR. Očakáva sa na nich masívna účasť slovenských i zahraničných návštevníkov. Ku kontrolám sa má pristúpiť, len ak to bude situácia vyžadovať. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Cieľom kontrol je prijatie nevyhnutných opatrení, súvisiacich so zabezpečením verejného poriadku a bezpečnosti na území SR v tomto období. „Na základe týchto skutočností vláda SR rozhodla, že Slovenská republika bude môcť v prípade potreby zaviesť dočasné kontroly hraníc s Rakúskou republikou, Maďarskom, Českou republikou, Poľskou republikou a na medzinárodných letiskách,“ ozrejmila.

Bárdyová upozornila, že pozemné hranice s Poľskom, Českom, Rakúskom a Maďarskom sa môžu počas dočasného obnovenia kontrol prekračovať iba na vybraných hraničných priechodoch. Vlaková a letecká medzinárodná doprava sa v tejto súvislosti žiadnym spôsobom neobmedzí ani nezmení.

Polícia odporúča cestujúcim, aby mali pri vstupe na územie SR svoje doklady pripravené na kontrolu. A aby najmä v časoch vyššej hustoty premávky vyrazili na svoju cestu s malým predstihom.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Polícia pripomína možné kontroly na vnútorných hraniciach od 24. mája do 8. júna. Dôvodom sú podujatia na Slovensku

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php