eReport.sk
Foto: Ministerstvo vnútra

Policajti ukázali dojemné fotografie chorého koňa

Tak toto sa nevidí každý deň. Minister vnútra Roman Mikulec ako aj polícia zverejnili na svojich sociálnych sieťach fotografie z ošetrovania policajného koňa Hanyra. Štvornohého pomocníka totiž trápia zdravotné problémy.

„Náročný výcvik a výkon služby za každého počasia v rôznych situáciách zanechávajú následky aj na zdraví policajných koní. Desaťročného Hanyra z oddelenia jazdnej polície odboru hipológie a kynológie Prezídia Policajného zboru v Bratislave trápia už dlhšie zapálené šľachy a kopytový kĺb prednej nohy,“ napísal šéf rezortu vnútra Mikulec.

Špeciálne cvičený kôň si prešiel sonografickým vyšetrením. „Aplikáciu vnútrokĺbovej liečby mu poskytla zmluvná veterinárka s asistentkou. Veterinárna lekárka prichádza do stajní k policajným koňom vždy, keď ju potrebujú,“ dodáva minister. Z ošetrenia pripojil aj niekoľko fotografií, na ktorých je vidno, že služobný kôň Hanyr naozaj trpí. „Polícia využíva služobné kone na výkon hliadkovej služby. Spolupôsobia tiež pri zabezpečovaní verejného poriadku a odhaľovaní kriminality pri rôznych podujatiach a pri pátracích akciách. A to najmä v teréne v ťažko dostupnom pre iné sily a prostriedky,“ dodáva Mikulec. Konská posila zasahovala aj na nedávnych protestoch 17. novembra.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Policajti ukázali dojemné fotografie chorého koňa

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti