eReport.sk
Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok
Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok zdroj: tasr

Policajné platy sa zvýšia: Zmeny nastanú už tento rok, uistil Šutaj Eštok


Na riešenie situácie v Policajnom zbore (PZ) určite pôjdu nejaké finančné zdroje už aj tento rok. Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) to avizoval v utorok pred rokovaním vlády s tým, že aktuálne pokračujú rokovania s ministerstvom financií.

Riešenie

,,Budeme hľadať zdroje na to, aby sme v krátkom čase našli také riešenia, ktoré zastabilizujú Policajný zbor,“ povedal minister. Ako poznamenal, aj policajní odborári rozumejú, že možnosti štátneho rozpočtu sú obmedzené. Sumu približne 300 miliónov eur, s ktorou sa budúci rok rátalo na odmeňovanie bezpečnostných zložiek v predloženej koncepcii, nepovažuje za reálnu. Poukázal na stav štátneho rozpočtu. Zároveň však neočakáva, že pôjde o „dramaticky nižšiu čiastku“.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Mníšek nad Hnilcom
  2. ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas-SD)
  3. OH v Paríži
  4. poslanec Richard Glück (SMER-SSD).

Zmeny vo financovaní a odmeňovaní policajtov

Debate o zmenách vo financovaní a odmeňovaní policajtov v rámci legislatívy sa minister nebráni. Upozornil však na časovú náročnosť pri prípadnej novelizácii zákona. Odborový zväz policajtov v SR vyzval minulý mesiac vedenie rezortu vnútra, aby riešilo situáciu v Policajnom zbore. Upozornil na zlé podmienky, ako napríklad stav policajných budov či staré odevy, ale aj nevyhovujúce platové ohodnotenie.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Policajné platy sa zvýšia: Zmeny nastanú už tento rok, uistil Šutaj Eštok

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: