eReport.sk
Filip Polášek s Ivanom Dodigom, foto:tasr

Polášek je hladný po tituloch, chce byť svetovou jednotkou

Po triumfe na Australian Open je hladný po ďalších úspechoch. Slovenský tenista Filip Polášek chce získať ďalšie grandslamové tituly a stať sa raz svetovou deblovou jednotkou.

S Chorvátom Ivanom Dodigom sa po úspešnom ťažení v Melbourne vrátili do elitnej desiatky a potvrdili, že to vo finálových dueloch na veľkých turnajoch vedia. „V najdôležitejších zápasoch vieme s Ivanom zúročiť naše skúsenosti. Všetky tri veľké finálové duely sme vyhrali – na Australian Open, predvlani v Cincinnati i v Pekingu. V Melbourne som sa v tomto roku cítil dobre už od úvodných tréningov. Vyhovoval mi rýchly povrch, náter bol o niečo starší. Bol to podobný povrch ako v Cincinnati. Naše výkony mali stúpajúcu tendenciu, posledné tri-štyri zápasy sme hrali naozaj na vysokej úrovni,“ povedal Polášek po pondelňajšom návrate z Austrálie.

Počas dlhého letu prišlo aj na oslavy veľkého úspechu. „Dali sme si s Ivanom pár drinkov, no iba na začiatku letu. Balenie bolo trochu hektické, ale všetko sme zvládli. Cesta bola výborná. Prvé dve-tri hodiny som ešte odpovedal na gratulácie. Bolo ich neúrekom. Za víťazstvo na Australian Open sme dostali dve trofeje, ktoré sme si zobrali so sebou do batožiny. Tie, na ktorých sú vyryté naše mená, zostali v Melbourne,“ dodal Polášek.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Polášek je hladný po tituloch, chce byť svetovou jednotkou

Tenis

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti