eReport.sk
súd, kladivko, žena, sudkyňa
Ilustračné foto: shutterstock

Poláček z kauzy Mýtnik dostal pre korupciu peňažný trest


AKTUALIZOVANÉ Podnikateľ Štefan Poláček z kauzy Mýtnik dostal pre prečin podplácania peňažný trest vo výške 50.000 eur. V prípade nezaplatenia ročný náhradný trest odňatia slobody.

V stredu o tom rozhodla sudkyňa Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku, keď schválila dohodu o vine a treste medzi prokurátorom a obvineným. Rozhodnutie je právoplatné.

 Poláček mal v roku 2016 v dvoch platbách odovzdať úplatok v hodnote 100.000 eur za to, aby mohol prenajímať nehnuteľnosť pre potreby krajského colného a daňového úradu v Prešove. „Po podpise zmluvy najskôr vo svojej reštaurácii v Prešove odovzdal osobe M. F. úplatok v sume minimálne 70.000 eur,“ uviedla sudkyňa. Časť z tejto sumy mala byť potom odovzdaná inej osobe.

V kauze Mýtnik padla vo februári obžaloba na šesť obvinených osôb pre päť skutkov. Podaná obžaloba sa týka ekonomickej a korupčnej trestnej činnosti. Počas vyšetrovania vylúčili 11 trestných vecí na samostatné konania. Prokuratúra informovala, že výška škody v kauze Mýtnik presiahla 45 miliónov eur bez DPH. Za dodaný IT systém, ktorého hodnotu znalci stanovili na vyše 8,6 milióna eur, zaplatila finančná správa vyše 53,8 milióna eur. V prípade machinácií vo verejnom obstarávaní a verejnej dražbe išlo o škodu minimálne 1,3 milióna eur bez DPH.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Poláček z kauzy Mýtnik dostal pre korupciu peňažný trest

KOMENTOVALI STE: