eReport.sk
Ladislav Štaidl, foto: profimedia

Pol roka po smrti Štaidla: Dáda Patrasová mu chodí plakať na hrob!

Dáda Patrasová (65) chodí na hrob rodiny Štaidlových často. Naposledy si všimla, že je na náhrobku aj nové meno. Deti skladateľa Ladislava Štaidla (75) nechali vytesať na náhrobok aj jeho meno. Dáda sa neubránila slzám.

Hudobník, ktorý zomrel na covid v januári odpočíva vedľa svojich rodičov a brata Jiřího, ktorý zomrel v roku 1973 pri autonehode. A práve Jirko sa zaslúžil o to, že sa Dáda Patrasová stala členom rodiny Štaidlových. Mala sedemnásť keď keď ju Jirko pripravil o panenstvo a začal s ňou randiť. Maminka Štaidlová, ktorá porodila dvoch synov a túžila po dievčatku. Dádu s radosťou prijala za dcéru a Láďa sa okamžite stal jej starším bratom.

„Keď Jirka zomrel, maminka Miluška o mňa nestratila záujem, ani ja o ňu. Považovala som ju naozaj za druhú mamu. A bola to tiež ona, s ktorou som sa okrem mojej maminky radila, či si mám vziať Felixa,“ tvrdí Dada. Felix Slováček hral už vtedy v Orchestre Ladislava Štaidla a pani Štaidlová veľmi dobre vedela, že je obrovský sukničkár a aj keď ho mala rada, tak ho Dáde taktne vyhovárala.

Chápala ale, že láske sa nedá rozkázať. A tak nakoniec Dáde s Felixom, ktorí sa tlačili v malom byte nakoniec vo Vinohradoch dohodila vilu, kde žijú dodnes. „Bolo to kúsok od domu Štaidlových, tak mala Miluška radosť, že ma má za rohom,“ spomína Patrasová, ktorá sa o pani Štaidlovú keď ochorela na rakovinu pľúc starala do poslednej chvíle.

„Bolo to strašne nespravodlivé. Nikdy nefajčila a fajčenie priamo neznášala. Chodila som za ňou i keď už ležala vo vinohradskej nemocnici. Pamätám si presne deň, kedy som ju uisťovala, že zase bude dobre. A ona za tri dni nato zomrela. Stratila som ju. Tri roky na to zomrela moja maminka, v pomerne krátkej dobe som prišla o obe,“ smúti Patrasová.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pol roka po smrti Štaidla: Dáda Patrasová mu chodí plakať na hrob!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti