eReport.sk
Dobroslav Trnka, foto: tasr

Pokračuje súd s bývalým generálnym prokurátorom Trnkom: Pojednávanie najmä o Gorile!

Druhým pojednávacím dňom pokračuje pred samosudcom Okresného súdu (OS) Bratislava I proces s bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnka obžalovaným v kauze Gorila.

Na súde budú prehrávať a čítať záznamy

Na pojednávanie sa dostavil ako obžalovaný, tak aj jeho obhajca Martin Krakovský a prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Rastislav Hruška. V utorok sa budú prehrávať a čítať záznamy z policajných odposluchov. Ide o odposluchy z auta Dobroslava Trnka v rámci akcie Oskar 4, ktorú v roku 2019 realizoval odbor zvláštnych policajných činností Prezídia Policajného zboru (PZ). V pondelok (13. 9.) boli prehraté štyri z desiatich odposluchov.

Foto: tasr

Na odposluchy dal súhlas Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku v roku 2019. Obhajoba Dobroslava Trnku nesúhlasila v pondelok len s čítaním prepisov zvukových záznamov z policajných odposluchov. Poukázala na to, že vyhotovený prepis 100-percentne nekorešponduje so zvukovým záznamom. Nahrávky sú veľmi nekvalitné, a preto sudca rozhodol, že okrem prehrávania sa budú čítať aj prepisy záznamov.

Vypočúvali nahrávky z telefónu

Súd si v pondelok dopoludnia vypočul takmer tri hodiny z troch nahrávok z telefónu podnikateľa Mariana Kočnera. Na nich boli jeho rozhovory s Dobroslavom Trnkom a jeho priateľom Lórantom Kósom ku Gorile. Kósa spoločne s Dobroslavom T. a so starostom obce Dolný Bar Oskárom Bereczkom mali vydierať a snažiť sa predať nahrávku Gorila finančníkovi Jaroslavovi Haščákovi.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport