eReport.sk
SaS schválenie novely kritizuje
Michal Šimečka, Richard Sulík a Milan Majerský, foto:fb/sas

VIDEO Šimečka so Sulíkom: Proti „vláde zla“ bojujeme ďalej, zločinci nesmú zostať nepotrestaní!


Pokračovať budú aj protesty. Opozičné strany PS, KDH a SaS naďalej trvajú na stiahnutí novely a na jej predložení do riadneho legislatívneho procesu, vrátane medzirezortného pripomienkového konania. Apelovali najmä na predsedu Národnej rady (NR) SR Petra Pellegriniho (Hlas-SD).

Predseda PS

„Je to neudržateľná situácia a koalícia to vie,“ vyhlásil líder PS Michal Šimečka s tým, že novela je nebezpečná a otvára dvere kriminálnikom. Tvrdí, že aj predstavitelia koalície si uvedomujú riziká novelizácie a nevedia voličom vysvetliť dôvody nižších trestných sadzieb za krádeže.

Šimečka tiež poukázal na priebeh diskusie o návrhu na skrátené legislatívne konanie k novele, predpokladá, že koncom týždňa by sa o tom malo hlasovať v NR SR. Vyjadril sa i k vládnemu návrhu zmeny zákona o obstarávaní.

„Ficova vláda pokračuje v ničení pilierov právneho štátu. Po zmenách v kompetenčnom zákone a trestných kódexoch sa chystá ovládnuť aj verejné obstarávanie. Robert Fico týmito zmenami otvára dvere pre klientelizmus, rodinkárstvo a korupciu pri spravovaní peňazí slovenských daňových poplatníkov a v konečnom dôsledku aj európskych peňazí, ktoré sú už dnes vďaka zásahom jeho vlády do trestného práva ohrozené,“ uviedol.

Richard Sulík

Sa na tlačovej konferencii obul najmä do predsedu NR SR a šéfa strany Hlas Petra Pellegriniho.

„Prezidentské voľby budú presne o dva mesiace. Pánovi Pellegrinimu sa kráti čas. Aby sa spamätal. Nikto nespochybňuje výsledok volieb. Majú kľúče od miešačky, môžu rozhodovať, ale podľa platných zákonov a postupov,“ uviedol šéf SaS. S tým, že spolu so Šimečkom a predsedníčkou klubu KDH Martinou Holečkovou „posledný raz vyzývajú vládu,“ aby novelu trestného kódexu stiahla.

Pokračovať budú aj protesty

Čo sa týka rečníkov a obsahu tém prezentovaných na protestoch vo štvrtok, strany o tom ešte majú rokovať.

Na otázky o petícii za odchod ministerky kultúry Martiny Šimkovičovej (nominantka SNS) reagovali predstavitelia strán tým, že ide o závažnú vec.

Poukázali na množstvo podpisov za jej odvolanie. Zhodli sa tiež, že jej kroky nie sú správne a o ďalšom postupe budú ešte ako parlamentná opozícia rokovať.

Zdroj: tasr, youtube tasr TK

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Šimečka so Sulíkom: Proti „vláde zla“ bojujeme ďalej, zločinci nesmú zostať nepotrestaní!

Odoberať
Upozorniť na
25 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne