eReport.sk
Foto: tasr

Pôjde späť do väzenia? Prokurátor nesúhlasí s prepustením Zoroslava Kollára

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal v pondelok na Špecializovaný trestný súd v Pezinku písomnú sťažnosť voči prepusteniu bývalej podpredsedníčky Najvyššieho súdu SR Jarmily Urbancovej a podnikateľa Zoroslava Kollára z väzby. O sťažnosti bude rozhodovať NS SR.

Sudca ŠTS v Pezinku vyhovel žiadosti Jarmily Urbancovej a prepustil ju na slobodu. Potvrdil obhajca Peter Erdös, ktorému bolo uznesenie doručené v pondelok. Sudca prijal písomný sľub obvinenej  a nahradil väzbu dohľadom probačného a mediačného úradníka s tým, že jej uložil primerané povinnosti a obmedzenia a zároveň nariadil aj kontrolu technickým zariadením, tzv. náramkom.

Prepustenie Zoroslava Kollára zase 5. 3. potvrdil jeho obhajca Martin Berec. Výsluch oboch obvinených prebehol koncom februára a sudca rozhodol 2. marca. Následne sa uznesenie doručovalo procesným stranám.

Jarmila Urbancová a Zoroslav Kollár boli zadržaní a obvinení koncom októbra v rámci akcie NAKA pod názvom Víchrica. Obvinený a aktuálne väzobne stíhaný v tejto veci je aj bývalý predseda Okresného súdu Bratislava III David L. Dôvodom väzobného stíhania trojice obvinenej z prijímania úplatku, prípadne zo zločinu zasahovania do nezávislosti súdu, bola obava z možného ovplyvňovania svedkov, teda kolúzna väzba.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity