eReport.sk
Ján Slota. foto: tasr

Pôjde Slota do väzby? Prokurátor sa obáva ovplyvňovania svedkov

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal návrh na vzatie do väzby obvineného exprimátora Žiliny a bývalého šéfa SNS Jána S. Dôvodom je obava z pôsobenia na svedkov a z pokračovania v trestnej činnosti. Vyplýva to z informácií, ktoré TASR poskytla hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Jana Tökölyová.

„Obvinenému sa kladie za vinu prijatie úplatku v roku 2018 pre sudcu Krajského súdu v Žiline P. P. a jeho následné odovzdanie vo výške 5000 eur s cieľom ovplyvnenia rozhodnutia v konkrétnej trestnej veci, teda zločin prijímania úplatku v spolupáchateľstve,“ ozrejmila hovorkyňa.

ŠTS v Pezinku bude o návrhu prokurátora rozhodovať v sobotu

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Prezídia Policajného zboru obvinil Jána S. zo Žiliny pre zločin prijímania úplatku. Vyšetrovateľ NAKA zároveň obvinil ďalšie dve osoby pre zločin prijímania úplatku a prečin podplácania. Podľa Tökölyovej v tejto súvislosti zadržali dve osoby, jednu prepustili.

Polícia viac informácií k prípadu neposkytuje. „Vzhľadom k aktuálne prebiehajúcim procesným úkonom nie je možné v predmetnej trestnej veci obv. Jána S. poskytnúť akékoľvek bližšie informácie z vykonaných a plánovaných úkonov v tomto trestnom konaní, nakoľko by mohlo dôjsť k porušeniu, respektíve zmareniu záujmov uvedených v Trestnom poriadku,“ ozrejmil v piatok hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Bude vás zaujímať:

  1. Na ilustračnej snímke Robert Fico na displeji kamery.
  2. Ján Slota na fotografii z januára 2012, keď bol lídrom SNS.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pôjde Slota do väzby? Prokurátor sa obáva ovplyvňovania svedkov

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti