tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Kráľovná Alžbeta II., foto: shutterstock

Pohroma pre Alžbetu II.: Uteká jej služobníctvo!

Britská kráľovná Alžbeta II. (94) oslavuje Vianoce tradične na Sandringhamskom panstve v Norfolku. Tento rok príde kvôli pandémii koronavírusu až na Štefana, no nie je isté, aké prekvapenie ju tam čaká. Patricia Earl (56), ktorá mala panstvo na starosti, dala totiž výpoveď. Možno sa k nej pripoja ďalší.

Patricia slúžila v kráľovskej domácnosti dlhých 32 rokov, posledných 14 strávila v roli hlavnej gazdinej v Sandringhame. Za svoje služby dostala od kráľovnej dokonca rytiersku hodnosť. Jej odchod všetkých prekvapil. Patriciina výpoveď musela kráľovnej zasadiť ťažký úder. Odišla totiž len tri týždne pred Vianocami, kedy je na panstve najviac práce. Dôvod jej náhleho odchodu zostáva zahalený rúškom tajomstva. „S Pani Earl sme sa rozlúčili vo všetkej vážnosti“ uviedol stroho hovorca paláca. Patricia sa k situácii odmietla vyjadriť.

Tohtoročné Vianoce v paláci sú nepríjemné. Alžbeta II. totiž od svojich zamestnancov vyžaduje, aby sa s ňou na mesiac izolovali. Nikto z nich by cez sviatky nesmel opustiť kráľovskú domácnosť. To sa, samozrejme, stretlo s vlnou nevôle. Časť zamestnancov sa proti kráľovnej vzbúrila. „Chceme zostať lojálni, ale čo je veľa, to je veľa,“ povedal jeden z nich. Podľa odhadu časopisu Forbes pracuje pre kráľovnú až tisíc členov služobníctva.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pohroma pre Alžbetu II.: Uteká jej služobníctvo!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku