eReport.sk
Mirka Ábelová, foto: Lucia Jesenská

Poetka Mirka Ábelová: David Koller si našiel ju, ona si našla Pavla Čekana. Čo ich spája?

Pandémia ovplyvnila aj život poetky, textárky a moderátorky Mirky Ábelovej (36). Svoj pandemický príbeh spísala do knihy. Má však za sebou obrovské úspechy. Pred pár rokmi napísala texty piesní českému spevákovi Davidovi Kollerovi (60), s ktorým vyhrali prestížne ceny.

Život s pandémiou

Mirka Ábelová patrí medzi naše najznámejšie poetky. Na konte má viacero zbierok a je v tejto oblasti veľmi úspešná. Aj jej život a prácu však ovplyvnila pandémia koronavírusu. Aktuálne je na rodičovskej „Zrušili sa mi akurát mnohé autorské čítania a predstavenia divadla NUDE Ľúbim ťa a dávaj si pozor, v ktorom vystupujem so svojimi básňami. Reláciu v rádiu robím s hosťami na diaľku – ja pošlem otázky, oni nahrajú odpovede a básne, pošlú späť, ja postrihám, dám dokopy a pošlem do rádia zvukovému technikovi,“ prezrádza Mirka.

Reálny život takisto už nie je ako predtým. „Pokiaľ ide o život, tak pochopiteľne, ten nám všetkým pandémia ovplyvnila dosť. Sedíme doma, našťastie máme záhradu, stretávame sa online, nikam necestujeme, kontakty s našimi rodinami sú tiež viac než opatrné a veľmi obmedzené. Staršiemu synčekovi vysvetľujeme, prečo už rok nemôžeme chodiť na výlety, na detské ihriská, prečo už tak často nevidí babky a dedkov. Nákupy robíme online, pečieme si chleba, neotužujeme,“ zasmeje sa pri posledne menovanej činnosti.

Nedávno spísala svoj príbeh do knihy Celkom (ne) obyčajné veci izolovanej doby, kde okrem nej svojimi príbehmi prispeli a Jana Kirschner a vedec Pavol Čekan. Dokopy k dielu prispelo 19 osobností. „Skvelé je, že aj manžel pracuje z domu a tak môžeme byť ako rodina viac spolu. A to si vážim v týchto hrozných časoch najviac,“ tvrdí známa poetka.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Poetka Mirka Ábelová: David Koller si našiel ju, ona si našla Pavla Čekana. Čo ich spája?

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti