tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Igor Matovič Foto: tasr

Podvodníci zneužili meno Igora Matoviča: Cez ministra financií chceli z ľudí vyťahovať peniaze!

Na sociálnych sieťach sa šíri správa, ktorá zneužíva meno šéfa rezortu financií Igora Matoviča. Podvodníci si „požičali“ aj značku známeho spravodajského portálu.

Tvári sa ako klasická spravodajská správa, no už na prvý pohľad je krkolomný jazyk, ktorým je napísaná, podozrivý.

„Čo sa stalo? Igor Matovič so svojou najnovšou investíciou robí zo Slovákov milionárov,“ stojí vo „fejkovej“ správe. Autori pochybného „článku“ dokonca do nej zakomponovali logo spravodajského portálu Aktuality.sk.

Na zavádzajúcu správu zneužívajúcu meno ministra financií už zareagoval aj Matovičov rezort. „Ministerstvo financií SR upozorňuje, že na sociálnych sieťach sa šíri článok, ktorý zneužíva meno ministra financií Igora Matoviča a vyvoláva dojem, že ide o reálny spravodajský príspevok portálu Aktuality.sk. Článok o ministrovi financií ale nie je pravdivý a ide o podvod,“ píše sa na profile ministerstva na sociálnej sieti.

Viac článkov tu:

  1. Peter Kremský a Igor Matovič.
  2. Igor Matovič (OĽANO) a Boris Kollár (Sme rodina).

Podvodný článok láka čitateľa na tému obchodovania s kryptomenami. Web sa snaží z ľudí vylákať osobné údaje a popostrčiť ich k registrácii. Po nej by sa zrejme snažili lákať z ľudí peniaze vo forme určitého poplatku.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Podvodníci zneužili meno Igora Matoviča: Cez ministra financií chceli z ľudí vyťahovať peniaze!

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku