eReport.sk
Predseda Klubu 500 Vladimír Soták, foto: tasr

Podnikatelia naložili vláde: Nešikanujte nás a nezaťažujte svojimi problémami!

Fúha. Takúto nakladačku zrejme politickí predstavitelia nečakali. V čase, keď nevedia zakopať vojnovú sekeru a vláda sa v podstate rozpadá, im do duše prehovoril majiteľ Železiarní Podbrezová a predseda Klubu 500 Vladimír Soták. A servítku si pred ústa rozhodne nebral.

Sotáka a ďalších zamestnávateľov z klubu vytočili úvahy o tom, že by sa mala zastaviť výroba vo veľkých závodoch. „V Klube 500 nevidíme jeden jediný dôvod, prečo by sme na Slovensku ako v jedinej krajine EÚ mali pristúpiť k najtvrdšiemu opatreniu, ktorým je vypnutie ekonomiky, tzv. lockdown. Namiesto toho, aby ste sa zamysleli nad sebou, nad svojou prácou a svojimi výsledkami, neustále prichádzate s rozporuplnými, neuváženými a mnohokrát nerealizovateľnými opatreniami, ktoré prinášajú chaos a znechutenie obyvateľstva,“ píše sa vo vyhlásení Klubu 500, pod ktoré sa podpísal Soták. Podľa neho členovia klubu pravidelne testujú svojich zamestnancov a pozitivita testov sa pohybuje okolo 1 %. Úvahy o vypnutí ekonomiky majú podnikom škodiť. Dočasný šéf rezortu zdravotníctva Eduard Heger včera našťastie oznámil, že epidemiologická situácia sa za posledný týždeň na Slovensku stabilizovala, dokonca mierne zlepšila. Krajina tak podľa neho nemusí pristupovať k zatváraniu ekonomiky.

Vladimír Soták šéfuje Železiarňam Podbrezová a je aj predseda Klubu 500k. – Foto: tasr

Rady od podnikateľov

Podnikatelia majú pre vládnych činiteľov aj zopár rád: „Začnite sa venovať svojim povinnostiam, usporiadajte si vládu, usporiadajte si parlament, usporiadajte si všetko, čo potrebujete a nezaťažujte nás svojimi problémami! Vlastné nedostatky zakrývate šikanou obyvateľov!“ Klubu 500 sa nepáčilo aj nedávne vyhlásenie primátora Nitry, ktorý by zrejme tiež rád na čas zastavil výrobu. „Kto je primátor Nitry? Kde zmúdreli títo ľudia z večera do rána, že vedia, čo je treba na Slovensku robiť?! Klub 500 považuje tieto vyhlásenia za trestný čin, za šírenie poplašnej správy, nakoľko majú priamy negatívny dosah na fungovanie našich firiem. Považujeme to za hanbu a provokáciu od ľudí, ktorí nemajú praktické skúsenosti, nikdy neboli zodpovední za živobytie svojich zamestnancov a ich rodín,“ uvádza sa vo vyhlásení. V prípade, že by predsa len malo dôjsť k zastaveniu výroby z dôvodu sprísneného lockdownu sú zamestnávatelia pripravení štrajkovať. „Členovia Klubu 500 sú pripravení v prípade vyhlásenia lockdownu vyhlásiť štrajk a blokovať cesty vo svojich regiónoch a touto formou upozorniť na nelogické, nezmyselné a šikanózne opatrenia vlády!“ K tomu ale zrejme asi nedôjde, keďže to momentálne na sprísňovanie opatrení v najbližších dňoch nevyzerá. Napriek tomu sa podnikateľom nepáči ani povinnosť nosiť respirátory FFP2 vo všetkých interiéroch. Rozhodnutie považujú za hlúpe. Na záver vyhlásenia ešte žiadajú o ukončenie žabomyších vojen. „Začnime sa venovať reštartu ekonomiky Slovenska a robme všetko preto, aby ľudia mohli začať chodiť do práce, aby boli otvorené obchody, aby boli otvorené školy, skrátka všetko, aby sme sa vrátili do normálneho života.“

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport