eReport.sk
Tomáš Taraba, foto:tasr

Podľa Tarabu je povinné očkovanie v Mikasových rukách: Je to bábka politikov

Opozičný poslanec Tomáš Taraba (nezaradený) tvrdí, že vyhlásenia vládnych strán o nesúhlase s povinným očkovaním sú neúprimné, lebo právomoci nad zavedením opatrenia má mať v konečnom dôsledku hlavný hygienik Ján Mikas. Ak by sa malo zamedziť povinnému očkovaniu, bolo by podľa neho potrebné na parlamentnej úrovni zobrať Mikasovi niektoré právomoci. Vyzýva k tomu konkrétne vládne hnutie Sme rodina, ktoré sa otvorene vyjadruje proti myšlienke povinného očkovania.

„Sme rodina tvrdí, že nepodporí povinné očkovanie na Covid. V skutočnosti o povinnom očkovaní rozhoduje jeden jediný úradnik – Mikas,“ tvrdí Taraba.

Ak nepomôže finančná odmena, príde povinné očkovanie?

Podľa Tarabu je plánom vlády povinné očkovanie v prípade, že na podporu očkovania nezaberie 300-eurová odmena pre ľudí nad 60 rokov, ktorú si politici v parlamente schválili nedávno. Zároveň tvrdí, že ak vládni politici môžu dávať takéto vyhlásenia bez Mikasovej reakcie, hovoria vo svojej podstate za neho a hlavný hygienik pôsobí ako človek závislý od vlády.

Foto: Fb/tomastaraba

„To, že sa politici koalície vyjadrujú, že ak nepomôže očkovaniu odmena 300 eur, príde na rad povinné očkovanie, je dôkazom, že Mikas nie je nezávislý, ale je to bábka v rukách politikov. V opačnom prípade by sa nemohli vyjadrovať za neho politici: ak nebude toto, tak bude toto,“ konštatuje Taraba.

Výzva pre Sme rodina, aby v parlamente zastavili Mikasa

Hnutie Sme rodina sa dlhodobo vyjadruje proti povinnému očkovaniu, no podľa Tarabu to má háčik: „Ak Sme rodina je skutočne proti povinnému očkovaniu ako verejne tvrdí, vyzývam ich aby predložili na najbližšie rokovanie parlamentu zákon, ktorý Mikasovi zoberie právo sám rozhodovať o povinnom očkovaní. Ak taký zákon Sme rodina nepredloží, predloží ho opozícia a potom sa ukáže, kto si stojí za tým čo hlása a kto len klame ľudí.“

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Podľa Tarabu je povinné očkovanie v Mikasových rukách: Je to bábka politikov

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti