eReport.sk
Richard Takáč - poslanec NR SR
Richard Takáč - poslanec NR SR. Foto: fb/richardtakac

Podľa Takáča má Pohoda problém: Prišlo menej ľudí, je to zhluk liberálov a slniečkarov!


V nedeľu sa na trenčianskom letisku skončil známy slovenský festival Pohoda. Festival, ktorý bol pôvodne veľkou oslavou hudby a je tu medzi nami už 26 rokov, sa však v priebehu času stal priestorom pre politické aktivity liberálov a pravice. Je zvláštne, že na mieste, kde majú ľudia zabudnúť na politiku, či iné problémy a baviť sa hudbou, už niekoľko ročníkov po sebe dominuje politický prvok a diktovanie toho, čo si majú ľudia myslieť. 

„Príbeh festivalu som za tie roky pozorne sledoval, lebo som v Trenčianskom kraji doma. Ak som mal z posledných ročníkov pocit, že sa začína miešať s politikou, tak po dnešku som o tom úplne presvedčený. Pohoda opúšťa hudobný formát a naberá politický kurz,“ uviedol na sociálnej sieti podpredseda Smeru-SD Richard Takáč. 

Politizácia Pohody je v ére Kisku a Čaputovej najvýraznejšia

S politizáciou Pohody to bolo postupné. Výraznejšie politické aktivity sa na festivaly začali v momente, keď si na neho chodil robiť politický marketing bývalý prezident Andrej Kiska. Je pravdou, že organizátori festivalu sa podporou určitého politického spektra dnes už absolútne netaja. 

Tento rok mi pripomínala veľtrh najväčších mimovládok. Všetky prišli paradoxne s rovnakým produktom, aby mladí šli v predčasných voľbách voliť podľa nôt, ktoré sa na festivale rozdajú. Pýtam sa, čo viedlo Pontis, Slušné Slovensko, Iniciatívu Inakosť, Nadáciu Milana Šimečku, Nadáciu otvorenej spoločnosti a ďalšie v úvodzovkách apolitické mimovládne organizácie k takej masívnej mobilizácii práve na tomto festivale? Aký bol dôvod toľkého zhluku politikov a akože osobností, podporovateľov liberálno-slniečkárskeho prúdu, vrátane prezidentky, na kilometri štvorcovom? Že by bol dôvodom 30.september, predčasné voľby a masívny tlak ovplyvniť voľby z tretej strany? Úprimne, nepoznám v Európe tak dobre zohraté a kooperujúce mimovládky ako u nás na Slovensku, čo navyše takto aktívne vstupujú do politického diania,“ pokračuje Takáč. 

Majú peniaze zo zahraničia, či od Matoviča, Hegera a Ódora

Prečo sa vlastne mimovládky v tak veľkej miere dostávajú do predvolebnej politickej diskusie? Dá sa povedať, že si za to môžu v podstate samé. Samé totižto oznamujú, že sa plánujú aktívne zapájať do politickej kampane. Problémom však je, že ich príjmy pochádzajú buď zo zahraničia, alebo im ich zabezpečili prostredníctvom štátneho rozpočtu vládne strany a vládni politici – či už od Matoviča, od Hegera, alebo od Čaputovej. 

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Prezidentka SR Zuzana Čaputová
  2. Scholz tlmí vášne
  3. Joe Biden a Kráľ Karol III

„Mimovládky, štedro podporované, síce nemajú na rozdiel od politických strán finančný limit na kampaň, ale oveľa podstatnejšie je, že nemajú mandát do predvolebnej kapane vôbec vstupovať Vrátim sa na záver môjho zamyslenia ešte na skok na trenčianske letisko. Mrzí ma, že hudobná Pohoda sa mení. Asi túto zmenu zaregistrovali aj jej priaznivci, prišlo ich menej ako po minulé roky. O to väčšia debata sa rozprúdila na sociálnych sietach na tému: Quo vadis, Pohoda?,“ uzavrel Takáč.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Podľa Takáča má Pohoda problém: Prišlo menej ľudí, je to zhluk liberálov a slniečkarov!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne