tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk

Podcasty nahrávajú Čaputová aj Pellegrini! Prepadli politici novému trendu?

Kráčajú s dobou! Zdá sa, že aj slovenské politické špičky držia krok s najmodernejšími trendmi. Dôkazom toho je zaujímavá aktivita nielen u hlavy štátu Zuzany Čaputovej, ale aj expremiéra Petra Pellegriniho. Tí sa rozhodli navnadiť fanúšikov netradične, no moderne. Voličov lákajú na podcasty. A ako sa im to zatiaľ darí?

Politici nahrávajúci podcasty v zahraničí nie sú zase až takou raritou. No zdá sa, že celosvetový trend dorazil na Slovensko opäť s oneskorením. Formát podcastu, teda niečo ako rozhlasová relácia uverejňovaná na internete, u slovenských politikov doteraz neprerazila. Do podcastového formátu sa nedávno, ale pustila hlava štátu.

Čaputová influencerkou

Zuzana Čaputová prekvapila, keď na internet zavesila prvý diel jej podcastovej série s názvom Zjednotená krajina. „Vznikla v prezidentskom paláci,“ odpovedala Čaputivá na otázku Martina Burgra v prvom diele relácie. Priznala, že išlo o formát, ktorí dlho zvažovali. „Dlho to zrelo, myšlienka súvisí s tým, že podcast je obľúbenou formou pre poslucháčov. Ja sama mám veľmi rada podcasty. Zároveň by nám to umožnilo dopovedať niektoré veci, ktoré formát vyhlásenia alebo tlačovej konferencie neumožňujú,“ uviedla prezidentka.

Prvý diel sa dotýkal spoločensko politických otázok, ale aj prezidentkinho súkromného života. Prezradila napríklad, ako bude v oklieštenom pandemickom režime tráviť sviatky len s časťou rodiny. Zaspomínala napríklad aj na návštevu pápeža vo Vatikáne.

Hlave štátu sa táto forma komunikácie zapáčila a koncom januára vyšla druhá epizóda. Okrem aktuálnej politickej situácie sú témami druhej epizódy podcastu aj plošné testovanie a očkovanie. Prezidentka však prezradila čo to aj o jej ďalšej agende – udeľovanie milostí, či podpisovanie zákonov a odpovedá aj na rôzne otázky priamo od občanov.

Neodolal ani expremiér

Na podcastovú vlnu naskočil aj expremiér Peter Pellegrini. Ten tiež ohlásil vznik internetovej relácie pod názvom Váš hlas odkazujúcej na Pellegriniho nový politický projekt Hlas – SD. Bývalý šéf vlády taktiež v úvodnom diele vysvetľuje, že za založením podcastu stála snaha dovysvetľovať určité témy, na ktoré nezostal priestor napríklad počas tlačovky. „Prostredníctvom tohto podcastu sa s vami budeme chcieť na pravidelno, nepravidelnej bázi podeliť o svoje názory,“ prihováral sa poslucháčom expremiér. Tomu už vyšliel aj prvý diel podcastu. V ňom riešil najmä pripravované referendum a informovalk ľudí, ako ho vyplniť v časoch pandémie aj v online forme.

Zdroj: Facebook/PP

Nový trend

Tak, ako to už býva zvykom, na Slovensku celosvetové trendy dorazia s miernym oneskorením. inak to nebolo ani pri podcastoch, v ktorých hviezdia samotní politici. So svojim podcastovým projektom ‎You and Me Both with Hillary Clinton napríklad zažiarila prezidentská exkandidátka na post prezidentky spoza veľkej mláky Hillary Clintonová. S podobnou formou komunikácie skúsila šťastie aj manželka Baracka Obamu Michelle Obamová.

Marketingový expert Robert Slovák podčiarkol, že aj slovenskí politici naskočili na novú vlnu komunikácie. „Snažia sa prispôsobiť novým médiám či novinkám, ktoré v tomto komunikačnom priestore vznikajú. Podobne to bolo aj s Facebookom či Instagramom, ktoré si do veľkej miery osvojili a teraz ich využívajú ako jeden z najzákladnejších komunikačných nástrojov. Viacerí naskočia aj na trend podcastov, ktorých počúvanosť z roka na rok stúpa,“ myslí si o novom komunikačnom kanáli Slovák.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Podcasty nahrávajú Čaputová aj Pellegrini! Prepadli politici novému trendu?

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku