eReport.sk
bývalý poslanec NR SR Martin Poliačik, eReport
Pavel Knapko a bývalý poslanec NR SR Martin Poliačik, eReport

PODCAST s Martinom Poliačikom: Z politiky som úplne nezdúchol. Toto o exposlancovi neviete!

Hosťom netradičného podcastu Zhruba s Palčim bol tentokrát Martin Poliačik. Exposlanca vyspovedal redaktor Pavel Knapko. Poliačik prezradil, akému biznisu sa venuje po tom ako sa s Progresívnym Slovenskom nedostal do národnej rady a priznal či sa chystá vrátiť do politiky. Akým spôsobom vypomáha progresívcom?

Návrat do politiky?

V súčasnosti sú ostrosledovanou témou predčasné voľby. V koalícii to neustále vrie a v hre môže byť časom aj referendum o predčasnom konci vlády. Na stole je tak opäť budúcnosť liberálov z Progresívneho Slovenska, ktorým minulý rok voľby nevyšli. Pod novým vedením Ireny Biháriovej totiž progresívci v prieskumoch pravidelne dostávajú okolo osem a deväť percent. Otázne je, či po kandidatúre do národnej rady nepokukuje aj samotný Poliačik.

„Viete čo, to vám zatiaľ vôbec neviem povedať,” odpovedal na otázku či bude kandidovať za progresívcov. Podčiarkol, že rešpektuje, keď “karty” rozdajú voliči. „Ústava hovorí jasne, všetka moc v krajine pochádza z rúk ľudí. Ja som ju od nich dostal trikrát a potom som ju nedostal. Myslím si, že na to, aby som si ju mohol opäť vypýtať, musím voči sám sebe vyvodiť následky, zhodnotiť čo sa dá robiť inak, vedieť to popísať, vedieť to predstaviť a až potom mám právo pred tých ľudí predstúpiť znovu. Ja nie som nepopísaný list papiera. Za desať rokov po mne zostala nejaká stopa. Som rád, že som urobil niektoré veci, no niektoré veci by som urobil inak,” povedal Poliačik. Priznal, že často bol súčasťou “polarizačných tendencií” a ťahal veci až na hranu. „Možno, ak by som to neurobil, nebol by to dostatočne principiálny postoj,” priznal

Vypočujte si aj ďalšie časti podcastu Zhruba s Palčim

Podcast s Radoslavom Štefančíkom

Podcast s Alojzom Hlinom

Podcast s Robertom Slovákom

Podcast s Martinom Klusom

Vypomáha progresívcom

Poliačik taktiež dodal, že z politiky úplne neodišiel. Exposlanec po stopke v parlamente sa opäť začal intenzívnejšie venovať svojej iniciatíve Akadémia kritického myslenia, rozbehol biznis so špeciálnymi záťažovými prikrývkami a dokonca vypomáha manželke aj pri filmových kampaniach. Prvá menovaná sféra pôsobenia mu prináša aj klientov z oblasti politiky. Tých školí a radí s komunikáciou, štruktúrou prejavou a cibrí ich rétorické schopnosti. Komu teda prepožičiava služby konzultanta? „Nie je to len péesko. Sú to aj iné strany,” prekvapil. Konkrétne mená prezradiť nechcel.

Poliačik taktiež priznal, že bývalí kolegovia z Progresívneho Slovenska ho zatiaľ nelanária, aby sa do aktívnej politiky zapájal intenzívnejšie. „Popravde, teraz sa cítim viac v úlohe konzultanta, trénera a pomáhača. Už ma to až tak na to výslnie neláka,” poznamenal.

Hosťom podcastu Zhruba s Palčim bol Martin Poliačik. – Foto: eReport

Zdrhol z boja?

Samotný Poliačik tvrdí, že sa stiahol z aktívnej politiky a vzdal podpredsedníckeho postu v strane aj z dôvodu vyvodenia zodpovednosti. Minca, ale môže mať aj druhú stranu. Tam, kde niektorí členovia bojovali o prežitie strany, mohol byť Poliačik vnímaný aj v negatívnej konotácii ako zbabelec, ktorý zutekal z politického frontu.

„Neviem z akého boja som mal zdrhnúť. Ponúkol som súčasnému vedeniu, že budem kamarát na telefóne. V momente, keď bude čo riešiť, tak si nájdem čas, priestor a rád pomôžem. Sú ľudia aj v péesku, ktorí sa mi ozvú, keď potrebujú niečo skonzultovať. Nemyslím si, že som odniekiaľ zdúchol,” povedal exposlanec.

Nepodarené rande?

Okrem toho, že Poliačik veľkú časť svojho života zasvetil politike, málokto vie, že je vášnivý filmový fanúšik. V našom podcaste prezradil viac o jeho hobby a aj to, že seriály či filmy často pozerá po boku svojej nežnej polovičky Hanky. Ako to vyzerá s ich diváckym vkusom, Vždy sa zhodnú na žánri? „Mńa to vždy viac ťahá k sci-fi témam. Manželku podľa toho, akú má náladu. Niekedy ocení niečo romantickejšie a inokedy zase niečo hĺbavejšie. Keď sme spolu začínali chodiť, tak jeden z prvých filmov, na ktorý som ju vzal bolo Aliens vs. Predator. Musím povedať, že ma musela veľmi ľúbiť, lebo to dala v pohode a len zľahka reptajúc,” povedal so smiechom exposlanec.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport