eReport.sk
Veronika Remišová, foto: tasr

Pod Remišovou sa v strane trasie stolička. Vymení ju Kolíková?

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková má za sebou náročné dni. Nielenže včera musela čeliť odvolávaniu kvôli nejasným obchodom rodinných firiem, ale navyše sa jej rozpadá strana. Zo Za ľudí už odišlo niekoľko poslancov a tak sa vraj v strane pýtajú, či majú pod vedením Veroniky Remišovej šancu prežiť.

Že vzťahy medzi Remišovou a Kolíkovou nie sú práve najideálnejšie, naznačila šéfka rezortu spravodlivosti v diskusii rádia Expres Braňo Závodský Naživo. Na otázku moderátora, či je pravda, že Remišová vyjadrila Kolíkovej podporu iba veľmi vlažne, nastalo v éteri ticho. Zaskočená Kolíková po chvíli zo seba dostala pár slušných viet. „Musím povedať, že pani predsedníčka ma podporila,“ prezradila diplomaticky a Remišovej poďakovala.

Remišová sa vraj počas odvolávania zastala Kolíkovej iba vlažne. – Foto: tasr

„Súčasne musím povedať, že veľmi silne som cítila podporu zo strany Za ľudí. Toto bola kľúčová záležitosť,“ dodala Kolíková, ktorá iba včera čelila snahe odvolať ju z funkcie ministerky spravodlivosti.

Dôvodom majú byť nejasné obchody rodinných firiem. Okrem toho však majú Za ľudí problém aj vo vnútri strany, keďže nedávno ich rady opustili Andrea Letanovská, Miroslav Kollár a Tomáš Valášek.

Ján Mičovský (OĽaNO), podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí) a ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (Za ľudí)

Bude Kolíková kandidovať za predsedníčku Za ľudí? Všetko je možné. – Foto: tasr

Časť členov sa tak vraj pýta, či by nebolo lepšie vymeniť predsedníčku Veroniku Remišovú. „Áno, sú takéto debaty vnútri strany,“ pripustila Kolíková. „Tu nejde o to, či chce niekto niekoho vymieňať. Tu ide v prvom rade o to, že aká je strana jednotná. To, čo je zrejmé je, že vnútri strany je veľmi veľa debát o tom, akým smerom a ako dobre zvládať aj takéto krízy,“ zahmlievala Kolíková. Na priamu otázku, či by kandidovala na miesto predsedníčky Za ľudí však reagovala: „Ja by som to zatiaľ nechala tak, že všetko je možné.“

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport