tréner PSG Mauricio Pochettino, foto:tasr

Pochettino po šokujúcej domácej prehre PSG s Nantes: Trápili sme sa

Futbalisti Paríža St. Germain premrhali šancu dostať sa o skóre na čelo tabuľky francúzskej Ligue 1. So zachraňujúcim sa FC Nantes prehrali na domácej pôde šokujúco 1:2 a na vedúci OSC Lille strácajú tri body. „Kanárici“ sa vďaka nečakanému triumfu v Parku princov posunuli na 18. priečku znamenajúcu baráž.

Zmeny v zostave nepomohli

Tréner PSG Mauricio Pochettino urobil v porovnaní s odvetným osemfinálovým duelom Ligy majstrov proti FC Barcelona (1:1) päť zmien v zostave. Domáci sa mohli ujať vedenia už v 11. minúte, no Angel di Maria stroskotal na Albanovi Lafontovi. Následne sa neujala ani šanca Marquinhosa. V závere prvého polčasu úradujúci majster predsa len otvoril skóre zásluhou nemeckého krídelníka Juliana Draxlera. V druhom dejstve však hráči Nantes ožili a po góloch Randala Kola a Mosesa Simona otočili nepriaznivý vývoj.

Chýbal Neymar

Brazílčan si ešte stále nedoliečil svalové zranenie z februárového zápasu Francúzskeho pohára. Pochettino ale nepotvrdil, že by sa Neymarova rekonvalescencia komplikovala. „Je ťažké predpovedať jeho návrat, pretože každý hráč sa zotavuje inak. Ale nie sú tu žiadne problémy. Sme radi, že sa jeho stav lepší a dúfame, že už bude čoskoro opäť pri mužstve.“

Neymar chýbal pre zranenie – Foto: tasr

Nevyužili šance v prvom polčase

„V prvom polčase sme mali zápas pod kontrolou a mohli sme vyhrávať vyšším rozdielom. Vyrovnávajúci gól Nantes na začiatku druhého polčasu nami poriadne zamával. V ďalšom priebehu duelu sme sa trápili a napokon sme nezískali ani bod. Musíme túto prehru čím skôr hodiť za hlavu a sústrediť sa teraz na dôležitý súboj proti Olympique Lyon,“ uviedol po siedmej prehre v sezóne argentínsky kouč, ktorému i v nedeľu chýbal Neymar.