eReport.sk
Útočníci v Dagestane Zdroj: X (Twitter)

Terorizmus v Rusku: Počet obetí útokov v Dagestane výrazne stúpol!


Na 22 stúpol počet obetí júnových koordinovaných útokov ozbrojencov v ruskom Dagestane, oznámil v pondelok najvyšší predstaviteľ Dagestanskej republiky Sergej Melikov.

Teroristický útok

Ozbrojenci zaútočili 23. júna na dva pravoslávne chrámy, dve synagógy a stanovište polície v mestách Derbent a Machačkala.

Melikov v pondelok oznámil, že počet obetí stúpol na 22, keďže jeden z vážne zranených policajtov neskôr po útokoch zomrel. Celkovo podľa Melikova zomrelo 17 policajtov a päť civilistov.

Útočníci boli zabití

Útočníci prišli o život pri zásahu ruských bezpečnostných zložiek. Melikov uviedol, že jeden z nich sa zúčastnil v októbri aj na nepokojoch na hlavnom dagestanskom letisku v Machačkale.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Trump si pred voľbami verí

Stovky mužov vtedy vtrhli na pristávaciu plochu v rámci protiizraelského protestu, keď sa na sociálnych sieťach rozšírila správa, že by tam malo pristáť lietadlo z Tel Avivu. K nepokojom na letisku prišlo v čase rastúceho napätia súvisiaceho s vojnou medzi Izraelom a palestínskym hnutím Hamas v Pásme Gazy.

K útokom v Dagestane prišlo tri mesiace po teroristickom útoku na koncertnú sieň Crocus v Moskve, ku ktorému sa prihlásil Islamský štát. Zahynulo vtedy vyše 140 ľudí, pričom išlo o najsmrteľnejší útok v Rusku za takmer dve desaťročia.

Zdroj: tast

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Terorizmus v Rusku: Počet obetí útokov v Dagestane výrazne stúpol!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: