eReport.sk
Hasiči a forenzní experti vyšetrujú na mieste nehody autobusu v bulharskom Bosneku 23. novembra 2021.
Hasiči a forenzní experti vyšetrujú na mieste nehody autobusu v bulharskom Bosneku 23. novembra 2021. Foto: tasr/ap

Počet obetí tragickej nehody autobusu v Bulharsku stúpol na 45: Poslednou bolo zrejme dieťa!

Počet obetí havárie turistického autobusu, ku ktorej došlo v utorok južne od bulharského hlavného mesta Sofia, stúpol v piatok na 45, keď vyšetrovatelia našli ďalšie telo. Informovala o tom agentúra AFP.

Štyridsiatu piatu obeť v autobuse objavili po “dodatočnej prehliadke forenzných odborníkov”, uviedol námestník bulharského generálneho prokurátora Borislav Sarafov. Dodal, že zrejme ide o pozostatky dieťaťa.

Pasažieri uviazli vo vnútri autobusu

Autobus, ktorý bol plný turistov zo Severného Macedónska, narazil do diaľničných zvodidiel a začal horieť. Turisti sa vracali z tureckého Istanbulu do severomacedónskeho hlavného mesta Skopje.

Pasažieri uviazli vo vnútri autobusu, siedmim z nich sa však podarilo rozbiť okná a vyslobodiť sa. Všetkých preživších hospitalizovali v Sofii a ich stav je stabilizovaný. Prokuratúra sa domnieva, že najpravdepodobnejšou príčinou nehody bola ľudská chyba.

Medzi obeťami sú aj štvorročné dvojičky

Bulharských prokurátorov v piatok vyslali do Skopje, aby odobrali vzorky DNA od príbuzných obetí, čo má uľahčiť ich identifikáciu, píše AFP. Ide o najsmrtiacejšiu haváriu v histórii Bulharska i najhoršiu dopravnú nehodu v Európe za uplynulých desať rokov. Bulharsko i susedné Severné Macedónsko v dôsledku tragickej nehody vyhlásili v stredu štátny smútok. Väčšina z obetí pochádzala práve zo Severného Macedónska. Boli medzi nimi aj maloletí vrátane najmladších obetí havárie – štvorročných dvojičiek, uviedli médiá.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Počet obetí tragickej nehody autobusu v Bulharsku stúpol na 45: Poslednou bolo zrejme dieťa!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti