eReport.sk
Scholz tlmí vášne
Nemecký kancelár Olaf Scholz. Foto: tasr

Počasie vystrája už aj v Nemecku. Krajina sa borí so záplavami, rušia sa i lety!

Silné dažde spôsobili záplavy vo viacerých častiach Nemecka, najmä na juhozápade a v strednej časti krajiny. Zároveň si v stredu večer vyžiadali zrušenie desiatok letov na letisku vo Frankfurte nad Mohanom, ktoré je najvyťaženejším v krajine. TASR o tom píše na základe štvrtkovej správy agentúry AP.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Prezident Slovenska na poslednom mediálnom tour
  2. Príde trestnoprávna zodpovednosť čurillovcov?
  3. Pani magisterka pochovala právny štát
  4. Citlivo to vníma?

Rušenie letov

Vedenie letiska informovalo, že v stredu večer sa na letiskovej ploche nahromadilo veľké množstvo vody a pozemnú obsluhu lietadiel pozastavili na viac ako dve hodiny.

Na webovej stránke letiska sa uvádza, že do 23.00 h, keď sa letová prevádzka obvykle na noc končí, zrušili približne 70 letov a 23 letov smerujúcich do Frankfurtu zase presmerovali na iné letiská.

Silné dažde

V dôsledku lejakov v niektorých častiach juhozápadného a stredného Nemecka boli zaplavené pivnice aj ulice. Hasiči v meste Gelsenkirchen v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko informovali, že zaplavených bolo aj niekoľko diaľničných podjazdov a ľudí tam zachraňovali priamo z ich áut.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Počasie vystrája už aj v Nemecku. Krajina sa borí so záplavami, rušia sa i lety!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php