eReport.sk
Ilustračné foto: shutterstock

Počas pandémie je osobný kontakt skôr raritou. V tejto krajine si môžete kúpiť objatie

Zdá sa, že pandémia nám ukázala, že osobný kontakt nie je až taká samozrejmosť. Pre všetkých, ktorým chýba ľudský kontakt a objatie, vznikol v centre talianského Ríma obchod nazvaný Cuddle Place.

Princíp fungovania obchodu s objatím je jednoduchý. Zákazníci sem prídu a nechajú sa objať od profesionálnych „objímačov“. „Pandémia nám umožnila porozumieť tomu, na čom v živote skutočne záleží, či už to znamená zobrať niekoho za ruku alebo jednoducho potľapkať po pleci, keď to človek potrebuje,“ povedala pre Euronews Laura Nardini, zakladateľka Cuddle Place. “Niektoré z týchto gest už neprichádzajú prirodzene. Byť schopný nájsť si miesto alebo niekoho, kto vám umožní nájsť pokoj v duši, je taká pridaná hodnota pre náš život…Preto sa dopyt zvýšil,” dodala.

„Potreba náklonnosti tu bola vždy. Avšak pandémia z toho spravila niečo chronické,“ myslí si profesor politickej filozofie na Univerzite Luiss v Ríme Sebastian Maffetoni.

Sedenia obvykle trvajú tridsať až šesťdesiat minút. Za prvé poljodinové stretnutie ľudia zaplatia šesťdesiat eur. „Byť v situácii, kedy nemusíte robiť nič iné, iba vypočuť osobu a byť v jej prítomnosti, je veľmi užitočné, napríklad v súvislosti so stanovením nových cieľov,“ predstavil jeden z prínosov služby zákazník Walter Tabbi, ktorý Cuddle Place navštevuje už od začiatku pandémie. Pre Euronews povedal, že táto prax nie je len o relaxácii a že „výhody sú dlhodobé“.

Taliansko bolo prvou západnou krajinou, ktorú vírus zasiahol a prvou krajinou, ktorá experimentovala s týmto typom podnikania. “Nikto by si nikdy nemyslel, že tento druh podnikania bude v Taliansku existovať. Ale boli sme prví, ktorí čelili núdzovej situácii a určite to prinútilo Talianov reagovať a nájsť riešenia skôr ako ostatných,” povedal profesor.

Úzkosti a depresívne poruchy sa v období po pandémii budú stupňovať a tento druh podnikania je pripomienkou toho, že obmedzenie šírenia vírusu, aby sa náš život vrátil do starých koľají, malo značný vplyv na spoločnosť a medziľudské vzťahy.

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Počas pandémie je osobný kontakt skôr raritou. V tejto krajine si môžete kúpiť objatie

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport